Через зміну назви завод «Ензим» ледь не втратив ₴24 млн

ЕкономікаО.Г., 23 жовтня 201518441
Через зміну назви завод «Ензим» ледь не втратив ₴24 млн
фото Ензим

Господарський суд Львівської області повністю відмовив у задоволенні позову львівської прокуратури до ПАТ «Компанія Ензим» щодо стягнення 24,1 млн грн. Про це стало відомо з рішення суду за 5 жовтня, яке було опубліковане в держреєстрі із значним запізненням.

Основним бізнесом «Компанії Ензим» є виробництво пресованих і сухих дріжджів, додатків та сумішей для хлібопечення.

У суді мова йшла про події трирічної давності. Тоді, у травні-червні 2012 року, Державна екологічна інспекція у Львівській області проводила планову перевірку ПАТ «Компанія Ензим» і встановила, що забір підземних вод здійснюється без спеціального дозволу на користування надрами.

ПАТ «Компанія Ензим» раніше називалось ЗАТ «Ензим». І воду видобувала на підставі дійсного тоді дозволу на спецводокористування, однак виданого ЗАТ «Ензим». З моменту перереєстрації компанія не переоформила дозвіл, а лише поінформувала про зміну найменування товариства.

Зокрема, у червні 2012 року товариство писало Державній екологічній інспекції у Львівській області, що намагається отримати дозвіл на забір води, однак на момент перевірки процедура його оформлення ще не була закінчена.

Після перевірки екологічної інспекції, «Компанія Ензим» намагалась оскаржити в суді одне з положень припису екологів, яке зобов’язувало їх отримати спецдозвіл на користування надрами. Однак у червні 2015 року апеляційний суд відмовив у задоволенні позову.

Через місяць, 2 липня цього року заступник прокурора Львова звернувся до суду, аби стягнути 24,1 млн грн. шкоди, завданої державі «Компанією Ензим» внаслідок порушення вимог природоохоронного законодавства.

Суддя підтвердив, що вимога про стягнення шкоди є правомірною, однак прокуратура без поважної причини пропустила строк позовної давності, який закінчився 8 червня 2015 року.

Прокурор пояснив, що пропустив строки, тому що тривали суди за позовом «Компанії Ензим» щодо припису екологів.

Однак, вирішив суддя, «Компанія Ензим» не оскаржувала ні факт виявленого порушення закону, ні розмір нарахованої їй шкоди, а тому нічого не заважало прокуратурі та обласній екологічній інспекції звернутися до суду у встановлені строки.

У прес-службі прокуратури Львова ZAXID.NET повідомили, що лише отримали це рішення суду і не знають, чи оскаржуватимуть його в апеляційному порядку. 

Однак прокуратура може відмовитись від апеляційної скарги через фінансовий фактор. З 1 вересня органи прокуратури позбавили пільг при сплаті судового збору. У справі на ₴24 млн судовий збір складатиме понад ₴180 тис., розповіла головний спеціаліст  юридичного управління Львівської міськради Марта Шевченко.

За даними SMIDA за другий квартал цього року, 82,6% акцій «Компанії Ензим» належить кіпрській фірмі «Заркава ЛТД». Її бенефіціарним власником є Олена Вовк, донька Ореста Вовка, який помер у лютому минулого року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук