Чи дочекаються упівці своїх соціальних пільг від держави?

Суспільствопрес-реліз, 7 червня 20190
Чи дочекаються упівці своїх соціальних пільг від держави?
Микола Петрущак, станичний Самбірської станиції братства ОУН-УПА та Михайло Шпак, член ОУН

Закон щодо надання статусу учасника бойових дій воякам ОУН-УПА з можливістю користуватися встановленими ветеранськими пільгами Рада підтримала ще в березні. Проте досі не прийнято нормативно-правових актів та постанов для його реалізації. Відповідно, близько тисячі воїнів-повстанців досі не можуть отримати від держави належних їм соціальних пільг та гарантій.

У Кабміну та прем'єр-міністра вимагають в найкоротший термін прийняти відповідну Постанову і забезпечити виконання Закону «Про внесення зміни до статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», а також поіменно назвати та покарати тих, хто затягує його реалізацію. З відповідним зверненням до Кабміну звернувся народний депутат Ярослав Дубневич.

«З кожним роком, упівців, тих, які жертвували своїм здоров’ям заради незалежності України стає все менше. В Самбірському районі, що на Львівщині, їх залишилось лише 12 і, я переконаний, кожен з них заслуговує найбільших почестей від держави і від суспільства, але через безвідповідальність чиновників, ті, хто пройшли війну, не мають жодних гарантій від держави», йдеться у зверненні Ярослава Дубневича.

Нагадаємо, Закон № 2640-VIII «Про внесення зміни до статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» щодо посилення соціального захисту учасників боротьби за незалежність України у XX столітті» набув чинності ще 26 березня 2019 року. Згідно п. 2 Закону, Кабінету Міністрів України прийняти нормативно-правові акти, необхідні для реалізації цього Закону, забезпечивши набрання ними чинності доручено у тримісячний термін з дня опублікування.

Відповідно до Закону учасники ОУН-УПА та їх сім’ї зможуть розраховувати на низку виплат, пільг та соціальних гарантій з державного та місцевих бюджетів.

прес-служба народного депутата Я. Дубневича

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук