Чим замінити «Варту»?
Суспільство

Чим замінити «Варту»?

Короткий огляд львівського Facebook

Андрій Дрозда, 5 січня 2019 5715 1

У п’ятницю, 4 січня, адміністрація Facebook видалила сторінку найпопулярнішої львівської спільноти «Варта1». На момент блокування й видалення сторінка налічувала більше 430 тис. учасників. Популярність спільноти дозволила її засновникові Ігореві Зінкевичу стати депутатом міськради і запустити однойменний сайт, що головним чином фокусувався на висвітленні наслідків ДТП, нещасних випадків, злочинів і розмаїтого побутового трешу.

Реакція на закриття популярної сторінки коливається від обурення до зловтіхи. «Варту1» нерідко критикували за поширення неперевіреної інформації, маніпулятивні вкиди, розпалювання ворожнечі та навіть публікацію шахрайських дописів. Через подібні звинувачення у вересні 2017 року Facebook уже блокував спільноту, однак вона відновила діяльність через кілька днів.

Аргументи прихильників «Варти1» зводилися до того, що спільнота була прикладом самоорганізації громадян заради суспільних змін. Мовляв, завдяки «Варті1» вдавалося відслідковувати порушників правил дорожнього руху, знаходити загублені документи, родичів і домашніх тварин.

Однак «Варта1» була далеко не єдиним явищем львівського інформаційного поля, яке зародилося у нетрях соцмереж. ZAXID.NET називає знакові Facebook-спільноти, з яких львів’яни активно черпають інформацію про довколишній світ.

Людоньки, порадьте!

У спільноті «Людоньки, порадьте!» виникає особливе енергетичне поле абсолютної і беззастережної довіри до незнайомців. Цей феномен можна порівняти хіба що з винятковим духовним зв’язком між випадковими попутниками у плацкарті потяга. Учасниками сторінки вже стало більше 280 тисяч користувачів Facebook.

Місія «людоньок» – це безцінні життєві поради у скрутних ситуаціях. У вас на балконі за ніч постріляла тушонка. Її ще можна їсти чи краще викинути? А може перекип’ятити і ще раз закрутити? Відповідь знають «людоньки».

Класичний допис у спільноті «Людоньки, порадьте!»

Чоловік на заробітках завів коханку. Чи варто поїхати до неї і з’ясувати стосунки? А може відкласти момент істини на «після свят»? Спитайте в «людоньок».

В дитинки щось висипало на сідничках Не треба дзвонити сімейному лікареві. Просто скиньте фото сідничок у спільноту – «людоньки» миттєво поставлять діагноз і знайдуть правильне лікування.

Яким салатом здивувати гостей за новорічним столом? Яку сукню вдягнути на зустріч однокласників? Де у Львові можна купити освячену червону нитку з Єрусалиму? «Людоньки» підкажуть, порадять і розрадять.

Правилами спільноти заборонені спам, флуд, тролінг, флейм та інші вияви невихованої поведінки. За це можуть забанити. Щоправда, індульгенція коштує всього 50 грн. Популярність «людоньок» та особливий стиль спілкування на сторінці підштовхнула львівських тролів до створення пародійної сторінки «Ублюдоньки, порадьте!». Спільнота закрита, але вже налічує 20 тис. учасників.

Гаряча лінія міста Львова

На ями в дворі, відсутність води, світла чи газу мешканці Львова можуть скаржитися не лише на гарячу телефонну лінію ЛМР, але й у коментарях майже 40-тисячної спільноти у Facebook.

Господарка міста – що може бути важливіше? Адміністратори оперативно відповідають на скарги у дописах і коментарях, а головне – відразу ж контактують з відповідальними комунальними службами, що докладають зусиль, аби усунути проблему. Як правило, це спрацьовує.

Типова скарга на «Гарячій лінії міста»

Найпопулярніший формат допису на «Гарячій лінії» – це розмите фото на смартфон, що нагадує кадр мультика про їжачка в тумані. І підпис до фото: «Коли закінчиться це неподобство?».

Львовофіли всіх країн – єднайтеся!

Свої сентименти до найкращого міста на планеті можна підживлювати у тематичних, хоча й різних за стилем спільнотах. Наприклад, розважально-інформаційна сторінка «Так люблю той Львів, що бракує ми слів» налічує більше 390 тис. учасників.

Дописувати на сторінці можуть лише адміністратори, які легко змішують «глянцеві» фотографії львівських вуличок з цитатами Боріса Акуніна. У подібній стилістичній ніші працює 160-тисячний паблік «То є Львів». А тим, кому іронія ближча за пафос, варто звертатися до спільнот «To Lwow, kuЯwa» чи «Х**овий Львів».

РАГУlive

Якщо в шекспірівського Гамлета найважливіше питання звучало як «Бути чи не бути?», то львівські «гамлети» мучаться не менш болючим питанням: «А де я маю стати?!».

Проблемам культури паркування присвячена спільнота РАГУlive – соціально-саркастичний проект телеканалу «24» і порталу ZAXID.NET. На цій сторінці тисячі містян публікують фото злісних порушників правил паркування у Львові.

І про політику

Новинами про політику, культуру і життя львівські користувачі Facebook обмінюються у відкритих інформаційних спільнотах. Одна з таких, присвячених місцевим новинам, сторінок – «Чим живе Львів».

«Львівська політика» – це ще одна знакова сторінка для політично активних львів’ян. Спільнота налічує більше 9 тис. учасників, які з гумором обговорюють актуальний політичний процес в регіоні. Група закрита, тож спілкування її учасників подекуди нагадує діалоги сусідів по комунальній квартирі. Не обходиться без сварок і образ, адже політика здатна електризувати спілкування навіть між добрими знайомими.

Тож у львівському сегменті Facebook весело і цікаво. Головне, не забувати, що поза мережею теж існує життя.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук