Чим зараз займаються голови ЛОДА епохи Януковича

Де ці люди?

СуспільствоДанило Мокрик, 5 травня 201427350
Після захоплення 23 січня активістами будівлі ЛОДА портрети намісників Януковича запнули прапорами

За час свого вкороченого Революцією Гідності правління Віктор Янукович призначив на Львівщину аж п’ятьох голів ОДА. Всі ці люди працювали конкретно на тепер вже екс-президента і на владу, яких звинувачують в, без перебільшення, страшних злочинах. Тож тепер, коли цю владу скинуто, виникає питання: а чим вони займаються зараз?

Аби дізнатися про це, ZAXID.NET звернувся до усіх п’яти колишніх «губернаторів», аби вони самі розповіли про свою нинішню роботу. Усі вони, як виявилося – в Україні, і ніхто від спілкування не відмовився.

Отже, Василь Горбаль, який очолював Львівську ОДА з 20 квітня по 21 грудня 2010 року (і впродовж усього цього часу так і не склав мандат нардепа, як не складає його зараз і Ірина Сех), розповів, що на сьогодні займається лише написанням дисертації на тему торговельного протекціонізму. Жодної іншої роботи, зокрема – бізнесу, він, за власними словами, не має.

Нагадаємо, що Василь Горбаль після свого звільнення з посади голови Львівської ОДА допрацював свій термін у Верховній Раді, і спробував продовжити політичну кар’єру, однак програв вибори до парламенту у 2012 році по мажоритарному округу №221 в Києві.

Його наступник на посаді Львівської ОДА, Михайло Цимбалюк (очолював облдержадміністрацію з 21 грудня 2010 по 2 листопада 2011 року), також сказав, що займається виключно науковою роботою.

«Я займаюся наукою поки що, маю декілька своїх аспірантів, які пишуть кандидатські і докторські роботи. Так що я зосередився на науковій роботі в галузі філософії права в Академії внутрішніх справ МВС», - розповів він.

Тут також потрібно нагадати, що, залишивши посаду голови ОДА, Михайло Цимбалюк очолив Львівський державний університет внутрішніх справ. Рапорт на звільнення з цієї посади він написав 26 лютого цього року, а 3 березня склав повноваження. Це рішення він пов’язав зі зміною керівництва МВС.

Михайло Костюк, який очолював Львівську ОДА наступним (на посаді – з 2 листопада 2011 року до 2 березня 2013 року) – єдиний, хто на сьогодні працює на чиновницькій посаді, ще й на високій. Пертурбації, пов’язані з Революцією Гідності, не завадили йому втриматися на посаді заступника голови Київської міської держадміністрації, на якій він ще з червня 2013 року займається питаннями транспорту і інфраструктури. Також він зараз, за власними словами, займається соціальним захистом і роботою з біженцями з Криму.

У відповідь на запитання, чи легко йому співпрацювати з новою владою, Михайло Костюк сказав ZAXID.NET: «Якщо людина – професіонал, то вона завжди знаходить порозуміння. Головне, щоб вона свою роботу робила добре, якісно і відповідально».

Наступним очільником Львівської облдержадміністрації був Віктор Шемчук (з 2 березня по 31 жовтня 2013 року). Він дав найбільш розлогу відповідь щодо свого подальшого трудового шляху після звільнення з посади. Так, після звільнення він, за власними словами, працював і надалі працює науковим консультантом парламентського комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності. Окрім того, також пише дисертацію на здобуття звання доктора юридичних наук, і отримав ліцензію на право зайняття адвокатською діяльністю. Консультує ряд неурядових міжнародних організацій із питань протидії корупції та боротьби із відмиванням коштів, здобутих злочинним шляхом.

«Наразі зібрався достеменно проаналізувати новоприйнятий Закон щодо окупованих територій. Є багато питань до законодавців щодо імплементації його положень у діюче законодавство та відповідність їх Конституції України», - розповів він.

Окрім того, Віктор Шемчук залишається керівником національної федерації водно-моторного спорту та аквабайку, і керівником Львівського обласного відділення НОК. Зараз, після повернення з Криму, живе в Тернополі.

Останній голова ЛОДА періоду Віктора Януковича, Олег Сало (за власними словами, на даний момент зараз займається лише науковою роботою – пише дисертацію на здобуття звання кандидата юридичних наук. Жодною іншою діяльністю, начебто, не займається. «Поки я – на «паузі». Оформляю документи, звільняюсь з органів. Потім, якщо потрібні будуть люди, які можуть щось робити, якщо запросять – буду працювати», - запевнив він.

Тим часом в Інтернеті де-не-де з’являються чутки, що Олег Сало допомагає на виборах Петру Порошенку. Хоча сам він це заперечує…

Отже, серед колишніх губернаторів Януковича ми маємо на сьогодні чотирьох науковців і одного чиновника. І жоден серед них не жаліється на дискомфорт у зв’язку зі зміною влади. На відміну від свого колишнього шефа, схованого від людських очей в Ростові-на-Дону, вони, судячи з усього, почуваються цілком вільно.

Данило Мокрик, ZAXID.NET

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук