Чорнобильці та афганці пікетували Львівську облдержадміністрацію

Головні Новини за 24 лютогоВікторія Іваскевич, 24 лютого 2015, 13:00 1023 0

Під Львівською обласною державною адміністрацією сьогодні, 24 лютого, зібралося кілька сотень людей. Члени Союзу Чорнобиль України та воїни-афганці виступали проти антиконституційних дій уряду і депутатів. Зокрема проти скасування пільг, оподаткування пенсій та зменшення грошової допомоги.

Чорнобильці скаржаться, що вже п'ять років судяться із Пенсійним фондом за виплати, які їм визначає закон. Мовляв, вже виграли не один суд, та рішення виконують не завжди, посилаючись на постанову Кабміну. 

"Ми не приходимо і не кажемо дайте нам більше. Ви дайте нам те, що нам гарантується законодавством, - наголосила голова Чорнобильського фонду Валентина Буренок. - Вони звичайно нараховують пенсії, але не в тому обсязі, який мав би бути".

"Мені мали б виплачувати шість мінімальних пенсій щомісяця. А платять дві, - розповів пан Зенон. - Є різні незрозумілі надбавки. Кому вони потрібні ці надбавки? От є надбавка за перебування в Чорнобилі - 67 гривень. Це є пачка валідолу. А з квітня піднімають квартплату. За що жити?" 

Також чорнобильці проти оподаткування пенсій на 15%. Також більшість інвалідів-чорнобильців не можуть дозволити собі якісне лікування. 

"Люди мають по вісімнадцять-двадцять діагнозів. А чим лікуватись? Нібито є пільга, яка надає безкоштовне лікування і медикаментозне забезпечення, то є неправда. Наприклад, на медикаменти дають лише дві гривні. На рік! Навіть не на місяць. І що за ті дві гривні сьогодні можна купити?" - закцентував голова Чорнобильського фонду Валентина Буренок. 

Під стінами ЛОДА зібрались і воїни-афганці. Вони не вдоволені тим, що їх позбавили пільг. 

"Найбільше нас болить - це комунальні послуги. Так само вони зробили обмеження до 1700 грн. Хто має пенсію, не буде мати субсидії", - пояснює перший заступник голови Спілки ветеранів Афганістану Ігор Табака. 

Також афганці кажуть, що головне зараз зберегти державність, тож розуміють, що треба заощаджувати. Втім, чому економлять на них. "Хай посадовці і депутати собі відмінять пільги. Якщо вони покажуть свої реальні доходити, задекларують свої яхти, і нерухомість і платять з того податки", - зауважив Табака. 

До пікетувальників вийшов заступник голови ЛОДА Юрій Підлісний. Сказав, що адміністрація сприятиме вирішенню проблеми. 

"Голова ЛОДА вже призначив на четвер о 19:30 зустріч. Я також обіцяв організувати зустріч з депутатами Верховної Ради від Львівщини. Буде можливість поставити їм свої вимоги на пряму. Також ми надіслали звернення до голів фракцій Верховної Ради. А завтра зранку в Міністерство соціальної політики та Міністерство юстиції ми скеруємо запити, аби отримати роз'яснення", - пообіцяв Підлісний.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук