«Чорну кам’яницю» на площі Ринок відреставрують за $300 тис.

Чорна кам’яниця на площі Ринок, 4

Львівський історичний музей виграв грант Посольського фонду США збереження культурної спадщини на реставрацію «Чорної кам’яниці», що на площі Ринок, 4. Грант становить 275 000 доларів, ще 29 тисяч доларів є внеском музею.

«Через погодні умови і нефахову реставрацію фасад «Чорної кам’яниці» руйнується, осипається декор та перебуває у аварійному стані аттик (декоративні скульптури на будинку). Щоб запобігти падінню деталей, зараз на фасаді музею є сітка, яка не дозволяє деталям падати донизу. Також тут протікає дах, а на стінах є тріщини, що свідчить про осідання фундаменту», - розповідає співавтор проекту Петро Слободян.

Зараз у будівлі на площі Ринок, 4, розташовані експозиційні, фондові та службові приміщення музею. У рамках проекту реставрації передбачено відновити чільний та внутрішній фасади будівлі, відремонтувати дах, а також впорядкувати внутрішнє подвір’я.

За словами директора музею Романа Чмелика, проект стартував 12 вересня 2016 року і триватиме до 30 жовтня 2019 року. Він буде здійснений у співпраці з кафедрою реставрації архітектурної і мистецької спадщини Інституту архітектури «Львівської політехніки».

З 2001 року Посольський фонд США збереження культурної спадщини надав фінансову підтримку 800 проектам з 100 країн світу, фінансування яких в сумі становить більше 50 млн доларів.

Довідка:

«Чорна кам’яниця» - пам’ятка архітектури епохи Ренесансу, яка входить до списку об'єктів світової спадщини ЮНЕСКО. Будівля зведена у 1588 році і впродовж XVII – XIX ст. неодноразово перебудовувалася. З 1929 року тут розташовано історичний музей. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук