Чубаров розкритикував звіт Ради Європи по Криму

Чубаров розкритикував звіт Ради Європи по Криму
фото Фокус
Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров

Лідер Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров критично оцінив звіт Ради Європи про права людини в Криму і вважає його великою мірою суперечливим. Про це він заявив у середу під час круглого столу у Страсбурзі в рамках сесії ПАРЄ, повідомило DW.

Рефат Чубаров заявив, що в Криму «до представників жодної релігійної конфесії, окрім татар, які проповідують іслам, в будинки не вриваються правоохоронці», а заборона російською владою діяльності Меджлісу є «найкращим доказом того, що з боку окупаційної влади проти кримськотатарського народу ведеться політика на знищення».

За словами Чубарова, Україна зацікавлена у міжнародних місіях до Криму, але цими місіями мають опікуватися спеціалізовані інституції.

«Рада Європи має інститут Комісара з прав людини, відповідні комітети, котрі займаються правами людини, і моніторинги від їх імені будуть більш об’єктивними і відповідатимуть реальному стану речей у Криму», – зазначив Чубаров і розповів, що збирається донести свої оцінки щодо звіту місії РЄ до генсека організації Торбйорна Ягланда.

Нагадаємо, 14 квітня Рада Європи оприлюднила доповідь за результатами візиту місії до Криму. Зокрема у ній акцентувалася увага на становищі кримськотатарської громади.

Спостерігачі Ради Європи заявили, що рішення окупаційної влади про визнання Меджлісу кримськотатарського народу «екстремістською організацією» може означати «новий виток репресій проти кримськотатарської громади півострова», тоді як поки що говорити про цілеспрямовану політику репресій проти кримських татар як етнічної групи зарано.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук