ДБР відкрило справу проти «Батьківщини» через підозру у відмиванні коштів

Розслідування журналістів виявило суттєві невідповідності між фінансовим звітом «Батьківщини» і реальними внесками громадян

СуспільствоЮрій Братюк, 14 лютого 201916271

Суд зобов’язав Державне бюро розслідувань відкрити провадження щодо ймовірної легалізації коштів партією «Батьківщина». Про це 14 лютого повідомив портал Bihus.Info. У ДБР зазначили, що вже розпочали досудове розслідування.

Розслідування Bihus.Info щодо партійних фінансів виявило суттєві невідповідності між фінансовим звітом «Батьківщини» і реальними внесками. Зазначається, що згідно зі звітом, у 2016-2017 роках партія нібито отримувала по декілька тисяч гривень від пенсіонерів, які, у свою чергу, стверджували, що насправді перераховували по кілька гривень. Деякі вказані у звіті донори взагалі заперечували своє відношення до ВО «Батьківщина» і спростовували будь-які внески.

Загалом від громадян ВО «Батьківщина» отримала 7,5 млн грн, а відмову деяких донорів від своїх внесків у партії пояснили тим, що «людей залякали до того, що вони приховують своє спонсортство». Також журналісти з'ясували, що у структурі власності двох юридичних жертвувальників знайшлися резиденти Кіпру, США, Китаю і країн Африки, хоча за законом, політичні партії не можуть фінансуватися із закордону.

Нагадаємо, що 19 квітня 2017 року юристи Bihus.Info повідомили ГПУ про ознаки кримінального правопорушення. За відсутності реакції з боку ГПУ, юристи звернулись до суду. Пізніше юристи повідомляли, що розслідування навмисне затягується. Зокрема, за 8 місяців слідчі допитали лише двох свідків по справі, які підтвердили, що внесків на користь «Батьківщини» не здійснювали. Після запуску Державного бюро розслідувань юристи Bihus.Info звернулись до новоствореного органу і добились відкриття провадження за статтею про ймовірну легалізацію.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук