Де у Львові можна навчитись надавати першу медичну допомогу

СуспільствоІрина Знась, 4 вересня 201428170

З огляду на ситуацію в країні, у багатьох містах все більше людей прагнуть набути таких вмінь, які допоможуть врятувати життя. Хвиля охочих, які прагнуть навчитись основ першої медичної допомоги, щораз зростає і у Львові. У нашому місті набути професійних навиків із надання першої медичної допомоги можна, насамеред, у Червоному хресті та Мальтійській службі.

У Мальтійській службі допомоги у Львові курси з надання першої медичної допомоги проводять для всіх охочих і на безоплатній основі. Про це ZAXID.NET розповів директор Мальтійської служби допомоги у Львові Павло Тітко.

За його словами, зараз охочих набути навики першої медичної допомоги зросло в рази. Якщо раніше був один дзвінок в місяць, то тепер кілька в тиждень.

«Остання група завершила навчання минулого тижня. Зараз ми на прохання Львівської міської ради розробляємо план навчання для школярів-старшокласників. Це складний проект, оскільки він потребує узгодження з навчальними планами, залучення більшої кількості волонтерів», – розповів Павло Тітко.

Загалом записатись на курси з надання першої медичної допомоги можна, зателефонувавши до Мальтійської служби за номером (032) 275 12 00. Курс триває 16 годин. Під час навчання волонтери-інструктори навчать охочих, що робити при переломах, пораненнях, а також, як правильно робити штучне дихання та масаж серця.

«Курс спрямований на набуття практичних навиків. Інструктори працюють із невеликими групами до 10 осіб. А от графік доводиться уточнювати, адже наші волонтери теж десь працюють», – зазначив Тітко.

А от у Червоному хресті, щоб набути основ першої медичної допомоги, потрібно оплатити навчання. Вартість 12-годинного курсу, який складається із п'яти занять, 350 грн. Натомість організація видасть сертифікат про те, що особа дійсно володіє професійними навиками. Курси у неробочий час ведуть дві медсестри та лікар.

Як розповіла медсестра Червоного хреста Оксана Паливода, число охочих пройти навчання суттєво зросло.

«Щодня ми отримуємо близько 30 дзвінків від охочих записатись на курси, іноді записуються цілими групами», ­ – зазначила працівниця Червоного хреста.

Як і у Мальтійській службі допомоги, на курсах Червоного хреста вчать надавати допомогу при переломах, кровотечах, опіках, як правильно транспортувати поранених та робити штучне дихання. Записатись на курси можна, зателефонувавши у Червоний хрест Львова за номером (032) 255 08 78.

Як інформував ZAXID.NET, Львівська міська рада розпочинає масове ознайомлення населення з правилами поведінки в умовах війни, терористичних загроз та техногенних катастроф. Незабаром у місті під патронатом міської влади планують відкрити курси військової справи, кожен охочий зможе пройти елементарне навчання і отримати знання, необхідні на первинному етапі.

Також для мешканців міста проводитимуть курси з надання першої медичної допомоги. У цьому питанні міська влада співпрацює з Центром медицини катастроф, Мальтійською службою і Червоним хрестом.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук