Дебати щодо ратифікації асоціації Україна-ЄС відбудуться в Нідерландах 21 лютого

СвітАндрій Стець, 19 лютого 20171750
Нідерланди – єдина країна ЄС, яка не ратифікувала угоду про Асоціацію України і ЄС

Міністр закордонних справ Нідерландів Берт Кундерс оптимістично налаштований щодо парламентських дебатів, пов'язаних із Угодою про асоціацію Україна-ЄС, які повинні відбутися у вівторок, 21 лютого. Про це він сказав на полях Мюнхенської конференції з безпеки, пише «Укрінформ».

«Ми дебатуватимемо в парламенті згідно із законом про ратифікацію Угоди про асоціацію у вівторок в другій половині дня», - повідомив Кундерс.

Сам голова МЗС і прем'єр-міністр Марк Рютте Нідерландів «дуже сильно захищатимуть цю угоду з Україною», оскільки вважають ії дуже важливою, включаючи декларацію, яка була схвалена на рівні голів держав і урядів ЄС.

«Я дуже оптимістичний, але подивимося, що буде», - сказав Кундерс, завіривши, що керівництво країни залишається «дуже прихильним Україні і тому, щоб це (ратифікація - ред.) сталося».

Потім справа повинна пройти через Сенат.

Кундерс не знає точної дати, але вважає, що це повинно бути незабаром після виборів. Вибори до Нижньої палати парламенту повинні відбутися в країні 15 березня.

Нагадаємо, Нідерланди – єдина країна ЄС, яка не ратифікувала угоду про Асоціацію України і ЄС, оскільки громадяни країни відкинули її на референдумі в квітні.

В свою чергу влада Нідерландів вимагала прописати в угоді, що вона не передбачатиме автоматичних гарантій безпеки, військової допомоги і фінансової підтримки Україні і не дає українцям права на проживання та вільне працевлаштування в ЄС. Жодна з цих можливостей не була гарантована угодою про асоціацію, однак уряд Нідерландів хотів чітко вивести їх за межі документа, щоб заспокоїти виборців.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук