Дефолт Греції відбудеться завтра

ЕкономікаІрина Данилів, 30 червня 201514550
Дефолт Греції відбудеться завтра

Грецький уряд заявив, що Афіни не зможуть перерахувати Міжнародному валютному фонду плановий платіж по кредиту у розмірі 1,5 млрд євро до кінця сьогоднішнього дня - 30 червня 2015 року, повідомляє агенція Reuters. Відтак країна буде визнана неплатоспроможною.

Ці кошти є платежем по кредиту розміром 245 млрд євро, який був наданий Греції у рамках поточної допомоги з боку Єврокомісії, МВФ і Європейського центрального банку. Єдина можливість для Греції не оголошувати кредит – прийняти нові умови кредиторів – посилити режим економії в обмін на фінансову допомогу. Проти такої міри заперечує ліворадикальний уряд країни.

26 червня  Єврогрупа відмовилася продовжити програму фінансування банківської системи у відповідь на відмову грецького керівництва прийняти умови кредиторів.  А прем'єр Греції заявив, що ці умови порушують європейські норми і загальні права людини, і призначив референдум, на якому греки самі вирішать, приймати ці вимоги чи ні. Референдум може відбутися 5 липня 2015 року.

Вже в понеділок, 29 червня, уряд ввів низку обмежувальних заходів, щоб запобігти відтоку капіталу з країни. Зокрема, громадяни Греції мають право знімати зі свого карткового рахунку в банкоматах до 60 євро на день. У понеділок банки і грецька біржа залишилися зачиненими. На такий крок уряд пішов для того, щоб не допустити панічного зняття грошей з рахунків.

При цьому Греції також загрожує вихід з єврозони, якщо країна не здійснить платежів по кредиту. Європейські партнери Греції звинуватили місцевий уряд в односторонньому припиненні переговорів з кредиторами та відсутності бажання йти на компроміс.

Президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер розкритикував уряд Греції за «егоїстичну» позицію на переговорах з кредиторами і закликав греків підтримати на референдумі  5 липня пропозиції міжнародних кредиторів, щоб уникнути колапсу грецького фінансового сектора та виходу країни з Єврозони.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук