<

ЄС скликає екстрений саміт через можливий дефолт Греції

СвітРоман Ганкевич, 19 червня 20150
ЄС скликає екстрений саміт через можливий дефолт Греції
фото Reuters
Греція стрімко наближається до дефолту і виходу з єврозони

У понеділок, 22 червня, лідери країн ЄС проведуть екстрений саміт, на якому спробують запобігти дефолту Греції. Про це повідомляє Reuters.

Як зазначається, 18 червня, міністри фінансів 19 країн ЄС не змогли домовитися на переговорах Греції з кредиторами, за 12 днів до того, як Греція повинна провести чергову виплату за кредитом МВФ.

Сторони не змогли знайти вихід з глухого кута, що в ньому опинилася Греція, якій загрожує дефолт, якщо вона до 30 червня не виплатить близько €1,5 млрд за кредитом МВФ.

Представники ЄС заявили, що тепер черга Греції зробити нову пропозицію в переговорах з кредиторами.

Чиновники ЄС розповіли, що Європейський центральний банк не впевнений, чи будуть працювати грецькі банки в понеділок. Глава МВФ Крістін Лагард заявила, що потрібні нові переговори «з дорослими в кімнаті».

Поточна програма допомоги Афінам з боку Єврокомісії, МВФ і ЄЦБ в розмірі €245 млрд буде закінчена 30 червня. У той же день Греція повинна виплатити МВФ €1,538 млрд. 

Країна не зможе здійснити платіж у тому випадку, якщо не погодиться на нові умови надання кредитів. 

Від Греції вимагають посилити режим економії в обмін на фінансову допомогу. Проти такої міри заперечує ліворадикальний уряд країни.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук