В Греції зачиняють банки щонайменше на тиждень

ЕкономікаОксана Руда, 29 червня 20152180

У Греції банки зачиняються щонайменше на тиждень. Крім того, в країні запроваджується обмеження на зняття готівки з банкоматів.

Як повідомляє Euronews, греки шикуються у черги до банкоматів, які з понеділка також не працюватимуть, а потім з них можна буде знімати не більше 60 євро на день. Туристів ці обмеження не торкнуться.

Афіни пішли на такий винятковий крок, аби не допустити панічного зняття грошей з рахунків: рішення ухвалили ще в суботу, 26 червня, коли Єврогрупа відмовилася на кілька днів подовжити програму фінансування банківської системи у відповідь на відмову грецького керівництва прийняти умови кредиторів.

Прем‘єр Греції заявив, що ці умови порушують європейські норми і загальні права людини, і призначив референдум, на якому греки самі вирішать, приймати ці вимоги чи ні.

«Зрозуміло, що кредитори чинять дедалі більший тиск, намагаються скасувати референдум; при найгіршому для них сценарії вони спробують вплинути на результат голосування. Незважаючи на такий шантаж, я закликаю зберігати спокій і піклуватися про наші власні інтереси», – заявив заступник міністра адміністративних реформ Георгіос Катругалос.

Грецький уряд заявив про свою рішучість провести референдум в неділю, 5 липня, навіть при зачинених банках.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук