Декілька цікавих висновків про українську армію

БлогиАндрій Соколов , 5 серпня 2014 330
Андрій Соколов
Голова Конфедерації вільних профспілок Львівщини.

Нас усіх турбує боєздатність української армії, й дійсно вона, м'яко кажучи, бажає бути кращою. Не буду описувати чому, бо усім відома причина цього стану, але...... об'єктивний стан речей можна визначити лише шляхом порівняння. Чи не так ?!. Найкраще порівняння, це порівняння з армією ймовірного супротивника, тобто з російською армією.

Експерти будуть для співставлення наводити кількісні показники, тобто кількість військ, техніки, спецпідрозділів, вогневу міць і таке інше. За усіма цими показниками російська армія у декілька разів переважає українську. Який висновок….. невже ситуація така безнадійна ?!!!

А я пропоную зовсім по іншому подивитися на стан речей, а саме - на практичну сторону боєздатності обидвох армій.

За приклад візьмемо другу чеченську війну, першу, як звісно, Росія програла. На час другої чеченської війни 1999-2001 роки, російська армія мала техніку навіть кращу ніж ми маємо зараз, отже техніка і кількісний показник російської армії був у декілька разів кращий ніж теперішня українська армія. Теперішня українська армія – це приблизно аналог матеріально-технічного стану російської армії (пропорційно) у часи першої чеченської 1994-1996 роки.

Населення Ічкерії, станом на 1999 рік складало 700 000 – 750 000 осіб. На відміну від першої чеченської, частина вайнахів не підтримала свою центральну владу, зокрема і тейп Кадирових, отже одностайності не було. Війна продовжувалася майже два роки, загинуло близько 15 000 російських військових. Суха статистика….. А тепер погляньмо на ситуацію на Донбасі !.... Населення Донбасу (Донецька і Луганська область) у десять разів більше ніж у Ічкерії і складає приблизно 7 мільйонів. Так , як і в Ічкерії не усі підтримали сепаратистів, але співвідношення прихильників Росії на Донбасі і прихильників незалежності Ічкерії складає 4-5 до одного на користь донбаських колорадів. Техніка, якою озброєні проросійські терористи на порядок краща за техніку, якою володіли вайнахи. Ічкерії і не снилося мати «Гради», танки, гаубиці, «Буки», навіть ПЗРК… Отже за таких розкладів українська армія має бути просто безпорадною і давно мала б бути розбитою чи відкиненою аж до Дніпра. Співвідношення сил , в порівняння з російською армією під час війни у Ічкерії за сукупністю усіх показників не менше ніж 1 до 10 на користь російської…..

Як бачимо, українська армія виявляється ефективнішою ніж російська у рази. І по кількості визволених територій, і по кількості власних втрат, по кількості нанесення ворогу втрат.

Висновок: воює не техніка, а люди і воля, й дух на війні значно більше вартий ніж залізо. Якщо українську армію вдасться у стислий термін модернізувати, а досвід війни її зробить ще міцнішою, то я не бачу причин стверджувати, що Росія є сильніше мілітарно, радше навпаки.

Звідси – Крим наш )))

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук