Делегація ООН з недопущення катувань відвідала слідчий відділ СБУ у Львові

Делегація ООН  з недопущення катувань відвідала слідчий відділ СБУ у Львові
фото СБУ
Делегація ООН відвідує слідчий відділ СБУ у Львові

Делегація Підкомітету Організації Об’єднаних Націй з недопущення катувань оглянула у Львові корпус слідчого відділу СБУ на вулиці Степана Бандери, що  поруч з «Тюрмою на Лонцького». Про це у понеділок, 5 вересня, повідомили у прес-центрі Служби безпеки.

Учасники делегації переконалися у відсутності слідчого ізолятора при обласному управлінні СБУ. Вони також ознайомилися із порядком проведення процесуальних дій по затриманню осіб і слідчих дій із затриманими та особами, які тримаються під вартою.

«Представники ООН мали змогу ознайомитися із журналами обліку відвідувачів корпусу слідчого відділу, реєстрації прибуття і вибуття, взятих під варту (або затриманих). Також керівництво Управління СБУ у Львівській області дало вичерпні відповіді щодо механізму занесення відомостей у журнали, проведення процедури затримання осіб, процесуального оформлення самого затримання, виклику адвокатів, перебування в цей час затриманих», - йдеться у повідомленні.

Крім того членам делегації роз’яснили порядок, терміни проведення процесуальних та слідчих дій в приміщеннях відділу. 

У відомстві інформують, що делегація отримала доступ до тих приміщень слідчого відділу, які забажали відвідати, і подивилася, де проводяться процесуальні та слідчі дії. Представники ООН також відвідали внутрішнє подвір’я корпусу слідчого відділу для з’ясування маршруту конвоювання затриманих. 

Нагадаємо, що під час спілкування з пресою у Харкові Голова СБУ Василь Грицак наголосив, що у СБ України не існує «таємних в’язниць», а Служба діє виключно у правовому полі, як українському, так і міжнародному.

Як повідомляв ZAXID.NET, в опублікованій 29 серпня доповіді Amnesty International і Human Rights Watch зазначалося, що перед публікацією звіту представники цих організацій зустрілися з головним військовим прокурором України Анатолієм Матіосом та передали йому список з 16 осіб, які перебувають в «таємних в'язницях» в Харкові.

Того ж дня в СБУ спростували цю інформацію.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук