Дельфіни, яких начебто вкрали у Вінницькій області, знайшлися в Трускавці

Уже 5 днів два дельфіни з Хмільника проходять лікування й адаптацію в Трускавці

Головні новини Львова 11.05Віталій Кубліков, 11 травня 2016, 19:19 1171 0

Волонтери терміново переселили до Трускавця двох дельфінів із Хмільника, що на Вінниччині, мовляв, там вони були приречені – з грибком на шкірі та з виразкою шлунку. Тварини були дуже виснажені. Втім, власник вже заявив: дельфінів у нього вкрали.

Уже 5 днів дельфіни із Хмільника на реабілітації в Трускавці. На шкірі ще можна угледіти сліди грибка. Дві самки зараз проходять медикаментозне лікування й адаптацію. Тренер Віолетта за ними упадає, мов за малими дітьми. Каже, вони потроху оклигують. Бо в першу добу взагалі відмовлялися від їжі.

«Зараз вони в шоу участі не беруть. Ми дивимося за ними, максимально турбуємося про них. Сподіваємося, що все буде гаразд», – розповіла спеціаліст з утримання дельфінів Віолетта.

Окрім цих двох дельфінів, у трускавецькому дельфінарії живуть ще 6 здорових. Вони і працюють на шоу. Хмільницькі ж дельфіни – наразі у карантинному басейні. Директор дельфінарію каже, тварини досить молоді. Тож мали б скоро одужати.

«Перший медикаментозний курс для "дівчиники" з виразкою шлунка прописали на два тижні. Шкірні покриви обробляють. Із цим ми швидко розберемося», – розповів генеральний директор мережі дельфінаріїв Геннадій Галабурда.

Збалансоване харчування і правильний догляд – це, мабуть, ключові пункти здоров'я дельфінів в неволі. Басейн, там де жили тварини, був в оренді. Та термін збіг ще минулого року і керівництво санаторію не продовжило угоди через аварійність приміщення. Є лист, у якому власник дельфінів зобов'язується звільнити його до 1 жовтня 2015 року.

«У разі порушення моїх зобов'язань щодо вивезення дельфінів надаю вам право безперешкодно та на власний розсуд розпорядитися тими дельфінами, що перебувають у приміщенні, в тому числі перевозити, переміщати», – зацитував документ директор санаторію «Поділля» Анатолій Реп'ях.

У підприємця ж своя версія. Мовляв, тварин у нього «відтисли» рейдери, а цей лист – фільчина грамота. Рішення суду немає. Він вже написав заяву до поліції. На його переконання, це крадіжка в особливо великих розмірах, оскільки йдеться про червонокнижних дельфінів.

«Приблизно 100-150 тисяч доларів коштує один дельфін. Ми йдемо в Європу, і вони повинні бути з рішенням суду, виконавчою службою мене виселяти, а не рейдерським захопленням. Ми будемо їх забирати», – зазначив власник дельфінів Борис Когут.

Господар дельфінів запевнив, що за тиждень-два він приїде за ними до Трускавця. Тож історія може мати продовження. Бо право власності на тварин є лише в нього.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук