Демонтовані барельєфи львівського Монументу слави передали в музей «Територія терору»

Головні новини Львова 05.02Юрій Герун, 5 лютого, 19:49 1603 0

П'ять барельєфів із 30-метрової стели, яку розбирають на вул. Стрийській у Львові, перенесуть до музею «Територія терору». З вертикального елемента Монументу слави уже позбивали всі плити та зняли два мідні барельєфи. Наступний етап – демонтаж бетонної основи.

Стела Монументу слави зменшується по декілька метрів на день. Двоє промислових альпіністів, які можуть вміститись на вершині радянського пам'ятника, поступово відбивають міцний бетон.

«Барельєфи будем демонтовувати паралельно з демонтажем риштування, тому що ця випуклість не дає змоги їх демонтувати. По мірі демонтажу самої стели будемо знімати барельєфи», – пояснив головний інженер підрядної фірми Василь Раврик.

На стелі були розміщені п'ять фігур із кованої міді: піхотинець, танкіст, артилерист, матрос та льотчик, які символізували роди радянських військ. Два горельєфи зі стели підрядники уже передали до музею «Територія терору».

Таким чином хочуть показати приклад іншим музеям України, аби ті приймали такі об'єкти.

«Насамперед, ми хочемо зберегти їх і дослідити, зробити окремий проект, пов'язаний з цим монументом, тому що є автори, певні концепції, дуже цікаво його дослідити з мистецької сторони, з точки зору історії», – пояснила директорка Музею «Територія терору» Ольга Гончар.

Ярослав Мотика — один із скульпторів, що проектували Монумент слави. Каже, початково мав зовсім іншу ідею, не таку пафосно-мілітарну.

«Оголений вояк мав наче підійматися із землі, в яку встромлений меч. Та високе начальство сприйняло символ буквально: «Армию роздели до гола и посадили в лужу», – так вони сприйняли авторську метафору. Вояки не могли сприйняти, бо для них головне – мундир і зірочки. Великої трагедії не буде, якщо того пам'ятника не буде, бо, якщо моя ідея не пройшла, то я не дуже за тим шкодую», – каже скульптор Ярослав Мотика.

Усі барельєфи мають зняти до кінця наступного тижня. Сама ж стела зникне менш як за місяць. На це місто витратить майже 300 тис. грн.

Нагадаємо, підрядник – ФОП Хома Роман Володимирович розпочав демонтаж стели Монументу слави в січні. 30-метрову стелу Монументу слави мали демонтувати ще наприкінці 2018 року. Однак підрядник, компанія «Альтера», відмовився починати роботи через відсутність відповідної техніки і з ним розірвали угоду.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук