День захисника України має відзначатися 14 жовтня, - Інститут національної пам’яті

Суспільство8 жовтня 201414030

Український інститут національної пам’яті пропонує відзначати День захисника України 14 жовтня, аби відновити традицію вшанування українських вояків на Покрову і відмежуватись у такий спосіб від радянських свят.

Про це йдеться у заяві Українського інституту національної пам’яті (УІНП).

За словами голови УІНП Володимира В’ятровича, впродовж багатьох століть свято Покрови було головним для українських вояків – від козацтва до Армії Української Народної Республіки та Української повстанської армії.

«Сучасна Українська держава є історичним та політичним спадкоємцем Русі, козацтва, визвольного руху та тисячолітньої християнської традиції. День захисника України призначений на свято Покрови стане важливим свідченням цієї спадковості та відмежування нашої держави від радянського тоталітаризму», - наголосив В’ятрович.

Він наголосив на тому, що відзначення Дня захисника України 14 жовтня, на свято Покрови, сприятиме формуванню національної свідомості населення країни та патріотичному вихованню молоді.

Як відомо, в українській традиції Покрова тісно пов’язується із ідеями захисту від ворогів: згідно з  літописами, князь Ярослав Мудрий віддав Київ і всю Русь під покров Божої Матері. Тому велика кількість православних церков, побудованих в княжі і козацькі часи присвячувалися цьому святу. Церква Покрови Пресвятої Богородиці була головною на Запорізькій Січі, а 14 жовтня одним з найважливіших днів для козаків – тоді вони проводили свої ради, на яких вибирали нового гетьмана або кошового отамана. У ХХ столітті козацькі традиції наслідували борці за незалежність України – Армія Української Народної Республіки та Українська повстанська армія. Саме тому днем офіційного створення УПА було обрано свято Покрови.

Нагадаємо, 24 серпня цього року президента Петро Порошенко заявив, що Україна більше ніколи не буде відзначати День захисника Вітчизни за військово-історичним календарем Росії, тобто 23 лютого.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук