День звільнення від духовної окупації

БлогиВолодимир Гірняк , 17 грудня 2018 355 1
Володимир Гірняк
голова координаційної ради партії «Громадянська позиція», заступник голови Львівської облради у 2015-2019 рр.

Можливо, поміж суєтних проблем сьогодення нам наразі важко оцінити те, що відбулося 15 грудня біля стін Святої Софії Київської. Але я переконаний, що цей день стане одним із віхових у тисячолітній історії християнської України. Хрестячи перших русичів у Почайні, князь Володимир дав духовний дороговказ усім наступним поколінням. Проводячи об’єднавчий собор православних церков, отримуючи Томос і стаючи незалежним від Москви, українське православ’я навертається до традицій наших славних предків.

Хочу категорично заперечити скептичним заявам тих, хто за об’єднанням православних церков бачить тільки політичний піар. Друзі, минуть роки, століття і хіба історики згадуватимуть, хто був Президентом саме 15 грудня 2018 року, хто був прем’єр-міністром, чи яка політична партія мала найвищий рейтинг. Усе це лише епізоди історії. Натомість отримання Томоса і звільнення від духовної окупації Москви – це знакова подія, яка вже стала одною із засад нашого державотворення.

15 грудня українці яскраво продемонстрували, що рускій мір не є нездоланним. Хоча долати його неймовірно важко. Знаю це з особистого досвіду, оскільки безпосередньо курував процес звільнення у Львові приміщення так званого Російського культурного центру і передачу його під Будинок Воїна. Протистояння було неймовірне, однак ми перемогли.

Рік тому ми з колегами видали і розповсюдили посібник для віруючих, які хочуть вийти з підпорядкування московських попів і увійти до лона українського православ’я. Тоді дехто мене називав невиправним оптимістом, маючи на увазі, що російська церква ніколи не здасть своїх позицій. Наголошу, що з того часу минув лише рік, а ми вже фактично відновили історичну справедливість і маємо свою незалежну від Москви церкву. Те, як зараз казяться їхні попи та політики тільки засвідчує нашу правоту.

Сам я греко-католик. Однак 15 грудня і моє свято. Свято здобуття великою частиною українців духовної незалежності. Тому я щиро вітаю православних братів і сестер з Великим днем в історії церкви. Нехай допомагає нам Господь у нашій праведній боротьбі з північно-східним мракобіссям.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук