Департамент ГПУ у справах Євромайдану очолив Віктор Мисяк

Генеральний прокурор України Руслан Рябошапка призначив Віктора Мисяка керівником Департаменту з нагляду в кримінальних провадженнях щодо злочинів під час Євромайдану. Про це повідомили у прес-службі Генпрокуратури ввечері у вівторок, 29 жовтня.

Заступником Мисяка призначено Олексія Донського.

Мисяк раніше обіймав посаду заступника начальника департаменту - начальника управління організації та процесуального керівництва у кримінальних провадженнях про злочини спеціальної категорії Генпрокуратури, підслідних Державному бюро розслідувань, нагляду за додержанням законів його оперативними підрозділами та підтримання публічного обвинувачення у відповідних провадженнях. Також керував п'ятим відділом з розслідування кримінальних проваджень управління з розслідування особливо важливих справ Головного слідчого управління ГПУ. У 2012 році був прокурором Сокальського району Львівської області.

Натомість Олексій Донський займав посаду начальника відділу організації та процесуального керівництва у кримінальних провадженнях Управління спеціальних розслідувань Генпрокуратури.

Нагадаємо, 21 жовтня було створено Департамент процесуального керівництва у кримінальних провадженнях про злочини, вчинені у зв’язку із масовими протестами у 2013 – 2014 роках, з функцією координації досудового розслідування у цих провадженнях. Це сталося після того як, Рябошапка ліквідував прокурорське управління організації та процесуального керівництва у кримінальних провадженнях про злочини спеціальної категорії.

Раніше «майданівські» справи розслідувало Управління спеціальних розслідувань, групу слідчих у якому очолював Сергій Горбатюк. 23 жовтня його звільнили. Управління також ліквідують.

Розслідування у провадженнях стосовно вказаних злочинів проводили 43 слідчих та прокурорів управління спеціальних розслідувань ГПУ. В той же час, згідно із законодавством України, органи прокуратури з 20 листопада втрачають право на досудове розслідування, і всі провадження після аудиту мають бути передані відповідним органам досудового розслідування.

Зокрема, в НАБУ буде скеровано економічні епізоди кримінальних проваджень щодо оточення колишнього президента Віктора Януковича. Провадження, які стосуються розстрілів на Майдані та інших насильницьких злочинів, будуть передані до ДБР.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук