Депутати ЛМР не підтримали реформу комунальної стоматології

Протягом двох годин депутати Львівської міської ради намагалися дійти консенсусу щодо проекту постанови "Про створення госпрозрахункових відділень стоматологічної допомоги в комунальних поліклініках". Врешті, через суперечки, які виникли в процесі обговорення реформи, розгляд питання перенесли до наступної сесії Львівської міської ради, яка відбудеться 24 липня.

Відповідно до проекту постанови, представленою на розгляд депутатам директором департаменту з гуманітарної політики Олегом Березюком, планується скоротити бюджет комунальних стоматологічних поліклінік і перевести половину працівників на госпрозрахунок. Таким чином місто економитиме 12 млн грн в рік.

«Зараз на утримання комунальних стоматполіклінік йде 26,576 млн грн в рік. Це надто велика сума для міста», – зазначив Олег Березюк.

За його словами, така практика уже успішно впроваджена у багатьох містах України, а реформи у стоматологічній галузі органи місцевого самоврядування розробляли, опираючись на відповідну постанову Кабміну.

Він також заявив, що рішення про переведення тих чи інших лікарів на госпрозрахунок мають приймати головні лікарі медичних закладів.

Водночас присутні в залі працівники стоматологічних поліклінік Львова виступили проти прийняття такого рішення.

«Це питання не на часі, бо в країні нема грошей, а реформи потребують коштів. В тому числі й такі», – зазначила стоматолог 1 комунальної стоматологічної поліклініки Ольга Параскова, яку запросили до слова.

Обурила стоматологів і схема, за якою їх переводитимуть, або не переводитимуть на госпрозрахунок. За словами медиків, це змушуватиме головних лікарів ділити персонал, як ділять Україну.

Водночас, голова бюджетної комісії Львівської міської ради депутат Яромир самагальський погодився з директором департаменту гуманітарної політики, і заявив , що такі великі бюджетні кошти не повинні витрачатись на послуги, яких насправді мешканцям не надають.

"Мені не подобається, що ці 20 млн грн місто платить за послуги, яких у цих поліклініках не надають, я  проти старої комунальної системи, але не знаю як цю реформу зараз впроваджувати правильно, тому прошу ще два тижні попрацювати над цим питанням і врешті прийняти якесь рішення",- заявив Самагальський.

Він також заявив, що управлінці і депутати мусять сьогодні думати над тим, як економити бюджетні кошти.

Як повідомляв ZAXID.NET, працівники комунальних стоматологічних поліклінік Львова від початку 2014 року протестують проти переведення цих медичних закладів на госпрозрахунок. Таку систему медики називають крахом безкоштовної стоматології, яка посприяє ще більшій корупції у їхній сфері.

За концепцією госпрозрахунку, пацієнти платитимуть в касу за послуги стоматологів. За ці ж кошти й утримуватимуться поліклініки.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук