Депутати ЛМР знизили ціну на львівську землю

Депутати ЛМР знизили середню базову вартість землі міста Львова до 423, 10 грн за м кв. Раніше, відповідно до нормативної грошової оцінки земель, затвердженої ухвалою ЛМР ще у 2009 році, середня вартість квадратного метра львівської землі складала 570 грн.

За відповідну ухвалу «Про затвердження технічної документації з нормативно грошової оцінки земель міста Львова» на сесійному засіданні 25 грудня проголосували 63 обранці.

Відповідно до ухвали, з 1 січня 2015 року середня базова вартість 1 м. кВ земель міст Львова встановлена у розмірі 423,10 грн.

Як повідомив ZAXID.NET начальник управління природних ресурсів та регулювання земельних відносин ЛМР Сергій Коровайник рішення знизити базову вартість виглядає найбільш прийнятним, зважаючи на складну соціально-економічну ситуацію в країні, та бажання міської влади підтримати підприємців та покращити інвестиційний клімат у місті.

«Базова – це та грошова оцінка, від якої стартують грошові оцінки земельних ділянок різного призначення у місті. Зважаючи на економічну ситуацію в країні, місто пішло на зустріч мешканцям. Ми говоримо про зменшення тієї орендної плати, яка є на сьогоднішній день на 25%. Усі договори оренди землі, які вже укладені і досі діють у Львові, з наступного року буде переведено на нову грошову оцінку», – повідомив Сергій Коровайник.

Окрім того, він повідомив, що запропоноване зниження ціни є оптимальним варіантом, зважаючи на те, що  нормативи грошової оцінки від 2009 року не діяли впродовж багатьох років.

«В цілому, норма про базову ціну на землю у 570 грн за м кВ почала діяти тільки з квітня 2014 року, не зважаючи на те, що відповідна ухвала про затвердження нормативної грошової оцінки була прийнята на сесії ЛМР ще у 2009 році. Згодом, депутати прийняли низку ухвал, якими було зафіксовано 60% пільгу для користувачів землі: таким чином базова ціна землі з 2009 року становила всього 250 грн за м. кВ. Однак, ці ухвали не витримали критики, були оскаржені прокуратурою, є відповідні судові рішення які визнали 60% пільгу незаконною», - розповів Коровайник.

З його слів, міська влада пішла на зустріч львів’янам та підприємцям зокрема, бо якби ціну не знижували і перерахували з поправкою на інфляцію вона мала б становити приблизно 700 грн за м кВ.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 1

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
 • Григорій Гаврилюк 25 грудня 2014, 18:26

  Тільки що глянув скільки коштує земельна ділянка під Берліном - приблизно 100 євро м/кв! Тепер 100 євро на наші гривники =2000 грн (це офіційно яких немає) порівняйте із нашими 423, 10 грн за м кв.І це порівняння передмістя Берліну із самим містом!

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук