Деревообробники проти скасування мораторію на експорт лісу

Суспільствопромоція, 3 червня 2016, 11:55 394 0

Деревообробники України проти скасування мораторію на експорт лісу. Уряд запровадив його лише у листопаді минулого року, а вже зараз хоче скасувати. Хоча, саме за цей час зростання у деревній галузі — на 30-35%. 

«Деревообробник повірив державі, що вступив в силу мораторій, і почав вкладати кошти. А що сьогодні робиться? Це ігри! З одного боку усі мас-медіа кричать, що вирубуються ліси, а з другого боку — готується ось цей закон. Він про відміну мораторію», — сказав  голова Асоціації деревообробних і лісозаготівельних підприємств Західної України Ігор Соболевський.

«Коли ми, малолісна країна, стали четвертим експортером лісу в Європі — це злочин проти народу України. Це однозначно і безповоротно. Держземагентство хоче показати, що в нас є надлишок деревини. В нас немає надлишку деревини. В нас є явний її дефіцит», — зазначив  президент Асоціації меблевих  деревообробних підприємств України Сергій Сагаль.

На думку підприємців, мораторій потрібний хоча б на три-п’ять років. При цьому із переробкою деревини жодних проблем в Україні не буде.

«В цей рік вперше, після 2008 року, ми бачимо просто шалений попит на обладнання і, я думаю, в тому сенсі заборона, або мораторій на вивезення круглого лісу є однією з причин до того, що люди починають інвестувати в обладнання, в глибоку переробку лісу. Вони хочуть працювати в Україні, а не їхати на заробітки за кордон», — розповів директор ПП з постачання обладнання Руслан Ющишин.

Якщо мораторій скасують - деревообробники обіцяють протести. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук