Держаудитслужба визнала незаконною процедуру закупівлі дерев Львівською міськрадою

Держаудитслужба України визнала незаконною процедуру закупівлі саджанців Львівською міськрадою за переговорною процедурою у ТОВ «Грінсад» напередодні Нового року. Їхня вартість становить 390 тис. грн. Таку відповідь Держаудитслужба надала на звернення Центру громадського моніторингу та дослідження.

Як повідомляли «Наші гроші. Львів», підставою для застосування переговорної процедури Львівська міськрада вказала «нагальну потребу» (п. 3 cт. 35 ЗУ «Про публічні закупівлі»). «Неукладання або несвоєчасне укладання договорів призведе до зменшення кількості зелених насаджень у м. Львові, а відповідно до зменшення площ озеленених територій», – сказано в поясненні мерії.

Купувати товари чи послуги за переговорною процедурою, згідно ст. 35 цього закону, можна, якщо мова йде про особливі економічні чи соціальні обставини, пов’язані з негайною ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій, тобто в департаменту містобудування ЛМР не було підстав для переговорної процедури, а потрібно було провести торги.

Цим рішенням Держаудитслужба підвердила висновок «Наших грошей. Львів» щодо незаконності проведення переговорної процедури.

Відповідь Держаудитслужби на звернення Центру громадського моніторингу та дослідження

Нагадаємо, закупівля товарів вартістю від 200 тис. грн відбувається за допомогою конкурсу, на який має податись принаймні два учасника.

Держаудитслужба України рекомендує розірвати договір з ТОВ «Грінсад», укладений за переговорною процедурою. Однак в управлінні екології львівської мерії кажуть, що це неможливо, бо термін дії договору закінчився 31 грудня, а частину саджанців уже висадили у парках міста. Згідно з договором, місто придбало 174 саджанці.

«Ніяких звернень нам не надходило. Як можна розірвати те, чого нема. Договір уже виконаний, ми не можемо бюджетні гроші за 2016 рік використовувати наступного року», - зазначив у коментарі ZAXID.NET начальник управління екології Львівської міськради Андрій Галушка.

За даними бізнес-пошукової системи YouControl власниками фірми «Грінсад» є Олексій Цілик та ТОВ «Грінсад Інвест», яке належить тому ж Цілику та Ануару Бєйсєбаєву.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук