Держава заборгувала «Укртелекому» ₴190 млн за зв’язок для пільговиків

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 15 березня 20182790

Найбільший оператор фіксованого телефонного зв’язку – компанія «Укртелеком» – заявила про отримання майже 190 млн грн збитку від надання послуг пільговим категоріям абонентів на початок 2018 року і вважає запровадження монетизації пільг на фіксований зв’язок можливим вирішенням проблеми зростання заборгованості держави перед оператором.

«Станом на початок 2018 року заборгованість держави за надані “Укртелекомом” послуги пільговим категоріям абонентів сягнула майже 190 млн грн. Протягом останніх років ця цифра постійно зростає. Якщо на кінець 2015 року заборгованість становила 39 млн грн, то вже у 2016 році – 168 млн грн», — йдеться в повідомленні «Укртелекому», оприлюдненому в чеотвер, 15 березня.

За інформацією оператора, відповідно до законодавства України, «Укртелеком» забезпечує зв’язком майже 500 тис. громадян пільгових категорій, при цьому часто не отримуючи відшкодування з місцевих бюджетів за надання цих послуг.

«Компанія стала заручником ситуації, коли кілька років тому змінилося фінансування витрат за надані телекомпослуги громадянам, які мають пільги від держави, – з державного бюджету до місцевих бюджетів. Така ситуація вимагає стратегічного вирішення на державному рівні. Нещодавнє рішення уряду щодо зміни моделі соціального забезпечення пільг на проїзд, сподіваємося, продемонструє позитивний результат. Аналогічний підхід можна буде застосувати і у галузі зв’язку», – заявив директор з корпоративних відносин «Укртелекому» Іван Коломоєць.

Оператор наголошує, що модель монетизації державного соціального забезпечення широко поширена у світі і може бути застосована в різних галузях в Україні.

Зазначимо, наразі держава намагається повернути «Укртелеком» у свою власність, оскільки попередні власники не виконали зобов’язань, які на них поклала держава. З 2013 року мажоритарним акціонером ПАТ «Укртелеком» є Група СКМ Ріната Ахметова. Наразі питання повернення «Укртелекому» у державну власність зависло в судах.

Уряд України прийняв рішення про монетизацію пільг на проїзд 14 березня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук