Державний земельний кадастр буде працювати на технології Blockchain, – Максим Мартинюк

Суспільство11 жовтня 2017154500
Державний земельний кадастр буде працювати на технології Blockchain, – Максим Мартинюк
фото unian.ua
Максим Мартинюк

Презентація оновленого Державного земельного кадастру на технології Blockchain була проведена Міністерством аграрної політики та продовольства України за участю Державного агентства електронного урядування та Transparency International Україна.

Технологія являє собою цифровий реєстр усіх транзакцій, головними перевагами якого є прозорість для всіх учасників мережі, суспільний контроль та надійний захист даних.

Перехід земельного кадастру на Blockchain було регламентовано постановою Кабінету Міністрів України від 21 червня 2017 року.

На думку першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Максима Мартинюка, такий перехід це черговий крок в напрямку перебудови земельних відносин, регулярний моніторинг яких вже було впроваджено місяць тому. Він заявив, що незабаром технологія Blockchain буде використовуватися для онлайн аукціонів з оренди державних земель.

Максим Мартинюк впевнений, що технологія Blockchain є найліпшим механізмом для захисту інформації, який гарантує збереження даних про земельні відносини при високому рівні їх транспарентності.

За словами голови Державного агентства електронного урядування Олександра Риженко, земельний кадастр це другий проект для державного підприємства, де було використано новий спосіб збереження даних Blockchain. На черзі – Реєстр майнових прав. Він підкреслив, що ця технологія завдяки надійній синхронізації даних вдало поєднує внутрішню безпеку та громадський контроль.

Високу оцінку партнерству Уряду, бізнесу та громадського суспільства дав виконавчий директор Transparency International Україна Ярослав Юрчишин, аналізуючи перспективи впровадження механізму Blockchain, як засобу суспільного онлайн-контролю за цифровим реєстром.

Місцем презентації нової криптографічної технології традиційно став коворкінг-центр Creative Quarter.

Довідково

Державний земельний кадастр є єдиною державною геоінформаційною системою, в якій зведена вся інформація про землі в межах українського державного кордону: їх характеристики, оцінка, розподіл, обмеження у використанні. Технологія Blockchain вперше була використана Системою електронних торгів арештованим майном СЕТАМ на початку вересня з проведенням першого онлайн-аукціону.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук