Держборг України скоротився до $64,3 млрд у січні-лютому

Зовнішній офіційний борг в іноземній валюті склав $23,4 млрд

Державний і гарантований державою борг України на 29 лютого 2016 року склав $64,3 млрд. Інформація про це розміщена на сайті міністерства фінансів України.

За даними Мінфіну, до вказаної суми на кінець лютого входить зовнішній комерційний борг в іноземній валюті на $18,1 млрд; внутрішній комерційний борг в національній валюті на $17,7 млрд; внутрішній комерційний борг в іноземній валюті на $3,1 млрд; внутрішній офіційний борг в національній валюті на $0,1 млрд; зовнішній офіційний в іноземній валюті на $23,4 млрд, а також запозичення під державні гарантії США на $2 млрд.

Держборг на кінець лютого оціночно відповідав 85% ковзаючого показника ВВП за 12 місяців, порівняно з 79% ВВП на кінець 2015 року.

Зазначимо, згідно з прогнозами інвестиційної компанії Dragon Capital, до кінця 2016 року співвідношення державного боргу до ВВП становитиме в Україні 84%. Про це у коментарі для «Укрінформ» повідомила головний економіста Dragon Capital Олена Бєлан.

«Ми чекаємо, що до кінця року показник борг-до-ВВП становитиме 84%», - зазначила експерт.

Подальша динаміка держборгу цього року, за словами Бєлан, в першу чергу залежатиме від надходження фінансування від офіційних кредиторів і коливань валютного курсу.

«Наш поточний макроекономічний прогноз передбачає відновлення кредитування МВФ і пов'язаного з ним фінансування у другому кварталі 2016 року. При цьому чисті запозичення становитимуть $7,3 млрд (порівняно з $8,6 млрд у 2015 році)», – зазначила вона.

Додамо, міністерство фінансів України прогнозує в 2017 році прискорення зростання ВВП в 2017 році до 3% при рівні інфляції в 8,1%. Про це повідомив заступник міністра фінансів Роман Качур на засіданні уряду.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук