Держбюджет-2013 треба переглянути, - екс-міністр

Володимир Балита, 3 січня 20139620
Держбюджет-2013 треба переглянути, - екс-міністр
фото ZAXID.NET
Гроші

Настання нового року поставило кінцеву крапку в оцінках серйозного провалу виконання державного бюджету за 2012 рік. Так прокоментував останні дані щодо виконання бюджету екс-міністр фінансів України, нардеп Віктор Пинзеник.

При затвердженому законом обсязі доходів загального фонду державного бюджету України у 322,2 млрд грн до державної казни фактично надійшло 288,6 млрд грн. Це, за підрахунками Віктора Пинзеника, на 33,6 млрд менше затвердженої цифри.

Приріст доходів загального фонду був схвалений у розмірі 21,2%. Фактично він виявився лише 8,6%, - констатував економіст. При цьому податкова адміністрація збільшила надходження на 2,6%, митна служба - на 8,8%. Беззаперечний «податковий рекорд» встановив НБУ. За даними, які навів Віктор Пинзеник, Нацбанк перерахував у казну на 79% більше (23,6 млрд. грн.) запланованої суми і в два рази більше, ніж у попередньому році. У грудні минулого року майже кожна четверта гривня надходжень до загального фонду йшла від НБУ. «Тривожна «податкова» активність НБУ», - резюмував політик.

Провал у виконанні доходів державного бюджету, за підрахунками Віктора Пинзеника, може мати наслідком майже подвоєння розміру дефіциту бюджету, що планувався на 2012 рік, і буде близьким до неприємних значень 2009-2010 років.

Очевидно, зазначив економіст, що непроста ситуація із казначейським рахунком упродовж останніх місяців може спричинити існування значної частини дефіциту бюджету у вигляді нездійснених проплат, невиконаних бюджетних зобов’язань. Це вже сформований дефіцитний «навіс» і до так непростого бюджету 2013 року, - зауважив Віктор Пинзеник.  Очевидним, на його переконання, є і те, що бюджет 2013 року має бути переглянутий і схвалений без дефіциту. «Слід подати так необхідний економіці та громадянам країни правильний сигнал – припинення життя у борг», - наголосив політик.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук