Держдума РФ вимагає нового тюремного терміну для Ходорковського

СвітРоман Ганкевич, 10 січня 20158361
Держдума РФ вимагає нового тюремного терміну для Ходорковського
фото Известия
Екс-голова ЮКОСа Михайло Ходорковський

Член Комітету Держдуми з цивільного, кримінального, арбітражного і процесуального законодавства Іван Сухарєв звернувся до голови Слідчого комітету Олександра Бастрикіна з проханням провести перевірку і порушити кримінальну справу щодо екс-глави ЮКОСа Михайла Ходорковського.

Про це в суботу, 10 січня, пишуть Известия.

На думку депутата, Ходорковський образив значну частину населення Росії, закликавши публікувати карикатури на пророка Мухаммеда у світових ЗМІ після теракту в Парижі.

Іван Сухарєв вважає, що заклики Ходорковського абсолютно неприпустимі в громадянському суспільстві і несуть деструктивну роль для міжконфесійних взаємин.

"Я сам з Башкирії, де живе безліч людей, які сповідують іслам. Але вони мирно живуть з християнами і тут немає ніяких протиріч. Безумовно ті, хто вчинили цей теракт заслуговують засудження й покарання і цим якраз займаються слідчі органи Франції. Інша справа, що тепер нам пропонує Ходорковський. Але ж як відомо, свобода закінчується рівно там, де починається свобода іншої людини. А він, як і ці діячі у яких малюнки не тільки проти Мухаммеда, а й проти християн, влізли на територію свободи іншої людини", - заявив парламентарій.

Зазначається, що на засіданні колегу по фракції ЛДПР підтримав і голова комітету Держдуми у справах громадських об'єднань і релігійних організацій Ярослав Нілов. Він упевнений, що такими висловлюваннями олігарх ставить під удар усю світову журналістську спільноту.

"Очевидно, що можуть постраждати невинні люди. Тому нехай сам Ходорковський малює карикатуру і чекає на реакцію. Можна порівняти дану реакцію з розлюченими фанатами, які йдуть з матчу, а навпаки фанати іншої команди починають кричати провокаційні вигуки. Абсолютно ясно, що такою заявою він відвернув від себе значну частину людей", - вважає депутат.

Ярослав Нілов зазначив, що на відміну від Франції в Росії є заборона на дії, які прямо ображають почуття віруючих і викликають вкрай негативні наслідки.

"У Росії за це вже передбачена як адміністративна, так і кримінальна відповідальність. Я нагадаю, що пару років тому Держдума прийняла поправки до Кримінального кодексу, де визначено відповідальність за публічні образи почуттів віруючих. Звичайно у нас світська держава і є право на свободу совісті. Але у когось цієї совісті просто немає", - підкреслив депутат.

Висловлювання опального олігарха вже викликали обурення багатьох російських політиків.

Так, глава Чечні Рамзан Кадиров назвав Ходорковського своїм особистим ворогом.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 1

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук