Держкіно виграло суд у «Стар Медіа» щодо заборони двох російських серіалів

КультураК.С., 11 липня 20165710
Держкіно виграло суд у «Стар Медіа» щодо заборони двох російських серіалів
«Бомба»

Окружний адміністративний суд міста Києва відмовив у задоволенні обох позовів кінокомпанії «Стар Медіа».  

Кінокомпанія «Стар Медіа» звернулася до суду із позовами до Державного агентства України з питань кіно, у яких просила суд зобов’язати агентство прийняти рішення про державну реєстрацію серіалів «Бомба» (реж. О. Фесенко, 2013) та «Мисливці за караванами» (реж. С. Чекалов, 2010) й оформити та видати на них відповідні прокатні посвідчення на право розповсюдження та демонстрування фільмів.

Суд відмовив, зважаючи на те, що «Стар Медіа» до того не оскаржувала у судовому порядку ані скасування агентством державної реєстрації зазначених серіалів, ані подальшу відмову Держкіно видати на них нові прокатні посвідчення або ж переглянути власне рішення. Відтак, заборона на демонстрування та розповсюдження вказаних серіалів в Україні триває, повідомляє сайт Національної спілки кінематографістів України.

Телесеріал «Бомба» – 8-серійний історичний драматичний серіал, який оповідає про те, як в роки Другої світової війни ленінградський студент став шпигуном.

Держкіно навело аргументи експертів на підтримку заборони: амбівалентність образів представників НКВС СРСР може бути неадекватно сприйнята молодшою аудиторією; пропаганда неосталінізму – головний герой Берія постає «добрим генієм», рятівником світу від атомної війни; серіал пропагує комунізм.

Відповідне рішення було прийняте більшістю голосів експертів (13 голосів) і оформлене протоколом Експертної комісії від 29 вересня 2015 року.

Відповідно до чинної правової процедури, у разі своєї незгоди із рішенням Держкіно «Стар Медіа» могла оскаржити його у судовому порядку. Однак, кінокомпанія не надала Окружному адміністративному суду міста Києва доказів такого оскарження.

Зважаючи на це, суд не мав підстав вважати, що Держкіно безпідставно заборонило розповсюдження і демонстрування телесеріалу. Відтак, у задоволенні позову «Стар Медіа» було відмовлено повністю.

За сюжетом 4-серійного військового серіалу «Мисливці за караванами», знятого за романом Олександра Проханова, пануванню радянської авіації у небі над Афганістаном у 1987 році починають загрожувати американські «Стінгери», які з’являються у моджахедів. Герої фільму – радянські військові з розвідувального батальйону – мають здобути зразок нової зброї.

В обґрунтуванні позовних вимог кінокомпанія «Стар Медіа» зазначила, що серіал не містить пропаганди, оскільки у ньому відсутні радянські органи державної безпеки, органи держави агресора, відсутня пропаганда війни та будь-яке інше джерело пропаганди, а тому Держкіно не має підстав для відмови у державній реєстрації серіалу.

Держкіно виступило проти позову, мотивуючи це тим, що Експертна комісія більшістю голосів не рекомендувала «Мисливців за караванами» для показу на території України.

Нагадаємо, що 25 травня 2016 року Окружний адміністративний суд міста Києва за позовом телекомпанії «ТЕТ», що входить до групи компаній «1+1 медіа», визнав протиправним рішення Держкіно скасувати прокатні посвідчення російського серіалу «Кухня». У своєму позові телекомпанія «ТЕТ» – відповідно до чинної правової процедури – оскаржувала відповідний наказ Держкіно, яким були визнані недійсними державні посвідчення на право розповсюдження і демонстрування чотирьох сезонів серіалу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук