Держкіно змінило постановника фільму після участі режисера у кримському фестивалі

Замість Віталія Потруха картину «Троє» зніматиме Іван Кравчишин

КультураК.С., 5 серпня 20165800

Стрічку «Троє», що перемогла на 7-му конкурсі кінопроектів Держкіно, замість Віталія Потруха зніматиме режисер Іван Кравчишин, повідомляє Національна спілка кінематографістів України.

Фільм залишився без режисера у травні 2016 року. Віталій Потрух відмовився від режисури фільму «Троє» року після того, як стало відомо про його участь у XXV Міжнародному кінофорумі «Золотий Витязь», який відбувся в окупованому Російською Федерацією Севастополі.

Віталій Потрух. Фото: НСКУ

Рішення про призначення у режисерське крісло Івана Кравчишина  було прийняте Експертною комісією з питань кінематографії при Державному агентстві України з питань кіно 14 липня 2016 року.

У засіданні взяли участь експерти Андрій Дончик (голова комісії), Олександр Богуцький, Роман Бондарчук, Валентин Васянович, Володимир Войтенко, Віталій Докаленко, Андрій Дяченко, Геннадій Кофман, Юрій Мінзянов, Андрій Різоль і Володимир Тихий.

Вісім експертів схвалили заміну режисера фільму «Троє» Віталія Потруха на Івана Кравчишина. Двоє експертів висловилися проти, один – утримався.

Іван Кравчишин. Фото: Катерина Сліпченко

Нагадуємо, «Троє» – повнометражний ігровий фільм – переможець 7-го конкурсу кінопроектів Держкіно. Виробник – компанія «Директорія кіно», продюсер Ігор Савиченко, автор сценарію – Віталій Потрух.

На пітчингу автори обіцяли зняти український вестерн про трьох друзів, різних за характером людей. Дія майбутнього фільму відбувається на початку ХХ століття і, на думку авторів проекту, ці події дуже актуальні нині та перегукуються з тим, що сьогодні переживає наша країна.

Віталій Потрух відмовився від режисури фільму «Троє» 30 травня 2016 року після того, як напередодні повідомив про участь у XXV Міжнародному кінофорумі «Золотий Витязь», який тривав в окупованому Російською Федерацією Севастополі.

Спершу він заявляв, що його запрошували організатори фестивалю, але він відмовився від участі. Але після того як були знайдені відео-докази його присутності на фестивалі, зізнався, що їздив туди.

Нагадаємо, у травні 2016 року в окупованому Севастополі відбувся XXV Міжнародний кінофорум «Золотий Витязь», у журі якого було заявлено декілька українських кінематографістів.

25 травня Секретаріат Правління НСКУ прийняв заяву щодо участі українських кінематографістів у кінофестивалі «Золотий Витязь», в якій, зокрема, зазначено таке: «Мусимо заявити про категоричне засудження участі українських кінематографістів у будь-яких мистецьких чи громадських акціях, що відбуваються на окупованих територіях у Криму чи на Донбасі. Пояснення щодо того, ніби йдеться про приховану протидію окупаційній владі, видаються лукавими і нещирими. Справжня протидія – це ігнорування будь-яких акцій, оскільки йдеться про пропагандистські кампанії на користь тези про «благотворність» включення того ж Криму до складу РФ».

Угоду на виробництво стрічки «Троє» між «Директорією кіно» та Держкіно було підписано 30 листопада 2015 року. Загальний обсяг державного фінансування фільму становить 9 млн. 329,9 тис. грн. У 2015 році на підготовку до зйомок було перераховано 128,4 тис. грн, а 2016 року планується спрямувати з бюджету на його створення 8 млн. 883,7 тис. грн.

Віталій Потрух відомий як режисер фільму «Загублене місто». Іван Кравчишин зняв  «Прорвемось!» та  «Політ золотої мушки».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук