Український режисер відмовився від фільму через участь у кінофестивалі в Криму

КультураК.С., 30 травня 20165210
Український режисер відмовився від фільму через участь у кінофестивалі в Криму
фото Facebook
Віталій Потрух на кінофестивалі «Золотий Витязь», 2015

Кінорежисер Віталій Потрух відмовився від знімання стрічки «Троє», яку виробляє кінокомпанія «Директорія кіно» за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Відповідну заяву він зробив 30 травня 2016 року після того як напередодні повідомив, що дійсно брав участь у XXV Міжнародному кінофорумі «Золотий Витязь», який триває в окупованому Російською Федерацією Севастополі, - йдеться на сайті НСКУ. 

«У ситуації, що склалася, вважаю за потрібне відмовитись від режисури фільму «Троє». Оскільки цей проект надзвичайно близький не тільки мені, а й продюсерам фільму, не хочу, щоб моя помилка стала фатальною для проекту в цілому. Вважаю, готовий фільм, знятий за моїм сценарієм, ліпше усіляких слів продемонструє мою позицію щодо питань, які виникли останнім часом. Успіхів знімальній групі!» – написав Віталій Потрух.

Угоду на виробництво стрічки «Троє» між «Директорією кіно» та Держкіно було підписано 30 листопада 2015 року. Загальний обсяг державного фінансування фільму становить ₴9 млн. 329,9 тис. У 2015 році на підготовку до зйомок було перераховано ₴128,4 тис., а 2016 року планується спрямувати з бюджету на його створення ₴8 млн. 883,7 тис.

Дія майбутнього фільму відбувається на початку ХХ століття і, на думку авторів проекту, ці події дуже актуальні наразі та перегукуються з тим, що сьогодні переживає наша країна.

Нагадаємо, з 22 травня 2016 року в окупованому Севастополі триває XXV Міжнародний кінофорум «Золотий Витязь», у журі якого було заявлено декілька українських кінематографістів.

Один із них – кінорежисер Віталій Потрух, який минулого року вже брав участь у «Золотому Витязі» в окупованому Севастополі, та навіть отримав там диплом за найкращий дебют – повнометражний фільм «Загублене місто», створений на державне замовлення.

Після того, як повідомлення про його участь у цьогорічному заході були поширені ЗМІ, він спростував їх, заявивши, що перебуває в Києві та у фестивалі участі не бере.

Одначе, Віталія Потруха можна було побачити у відеосюжетах севастопольських телеканалів, які були зняті під час церемонії відкриття «Золотого Витязя».

25 травня Секретаріат Правління НСКУ прийняв заяву щодо участі українських кінематографістів у кінофестивалі «Золотий Витязь», в якій, зокрема, зазначено таке: «Мусимо заявити про категоричне засудження участі українських кінематографістів у будь-яких мистецьких чи громадських акціях, що відбуваються на окупованих територіях у Криму чи на Донбасі. Пояснення щодо того, ніби йдеться про приховану протидію окупаційній владі, видаються лукавими і нещирими. Справжня протидія – це ігнорування будь-яких акцій, оскільки йдеться про пропагандистські кампанії на користь тези про «благотворність» включення того ж Криму до складу РФ».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук