Десятеро дітей арештованої в Грузії українки повернулися в Україну

В матері було 11 дітей, але одна з них загинула в Росії

Діти наразі перебувають у важкому психічному стані

До України президентським літаком повернулися десятеро дітей родини Сусляків з Хмельниччини, які після арешту їхньої матері Юлії перебували у прийомних родинах у Грузії.

За повідомленням прес-служби президента, літак з дітьми прибув вночі п’ятниці, 7 червня, після чого вранці вони поїхали до Хмельницької області, звідки походять їхні батьки.

Як розповів уповноважений президента з прав дитини Микола Кулеба, який супроводжував дітей з Грузії до України, діти тривалий час перебували у переїздах територією Грузії та Росії і їм необхідна тривала реабілітація. Попереду – вивчення подробиць цієї справи.

«Треба з’ясувати, за яких обставин вони перебували з мамою без належного супроводу. Тому що з Росії, де вони просили притулку, їх попросили поїхати», – зазначив Кулеба.

Він повідомив, що однією з основних перешкод для повернення дітей в Україну була підозра, що їхні батьки мають намір їх продати. Зокрема, грузинських правоохоронців насторожило те, що семеро з десяти дітей були народжені сурогатними матерями впродовж одного року.

«Це треба перевірити на території України – яким чином усе відбувалося, за який кошт і так далі. Треба багато чого з’ясувати і на території України, і на території Грузії. Ми не знаємо, що відбувалося в Росії, там загинула одна дитина. Ні у грузинської, ні в української сторони немає можливості провести ексгумацію. Але батьки надали всі документи стосовно поховання цієї дитини», – сказав він.

Микола Кулеба наголосив, що діти з родини Сусляків мають проживати з бабусями в одній сім’ї, щоб вони не почувалися розділеними.

«Наше завдання об’єднати їх у родині та надавати реабілітацію. Бо діти у важкому психічному стані, а їхній фізичний стан треба перевіряти», – наголосив уповноважений президента з прав дитини.

Питання влаштування дітей органи опіки вирішуватимуть одразу після їхнього повернення додому.

Фото прес-служби президента

Нагадаємо, Юлію та Юрія Сусляків підозрюють у торгівлі дітьми. Жінку затримали у Грузії, коли вона з десятьма дітьми хотіла виїхати до окупованої Росією Абхазії. 5 червня Президент України Володимир Зеленський відрядив уповноваженого з прав дитини Миколу Кулебу до Грузії, щоб вирішити питання повернення дітей в Україну і надав для цього президентський літак.

Суд над Юлією Сусляк відбудеться 20 червня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук