О четвертій годині на площі біля пам'ятника Шевченка збираються старшокласники. Кожен з них приніс із собою заяву з проханням до міністерства освіти відмінити тести або хоча б зменшити їх кількість.
В десятому класі протягом місяця їм доведеться написати 12 контрольних робіт із різних предметів.
Далі близько 200 людей прямує до обласного департаменту освіти. Одні понесли заяви, а інших накрило духом протесту.
Діти починають скандувати " Ні моніторингу!", групуються під департаментом та перегороджують проїжджу частину.
Зранку того дня все набагато спокійніше. Журналісти Головних новин з'ясовували, що ж таке цей моніторинг і чому учням він так не подобається.
В лінгвістичній гімназії учні нібито усвідомлюють, що страшного в тестах нічого нема. Втім, готуються, намагаються тримати марку.
Вчителі розповідають, в школі звикли до постійних перевірок. От тільки майже за місяць тестувань, накопичаться тих 12 втрачених для навчання годин.
Але в справі є ще один нюанс.
Тести для перевірки знань. До прикладу, десятикласник Андрію Костюку цікаву: навіщо видавати та розповсюджувати матеріали для підготовки до тестів, якщо вони мають перевірити залишкові знання?
Брошури не обов'язкові - запевняють і вчителі і в управлінні освіти. Втім учні переконані, в них восени і олімпіади, і гуртки і без того багато контрольних. Під час акції учні принесли 200 заяв зі своїми та батьківськими підписами. Наразі, в департаменті освіти їх пообіцяли передати в Міністерство.