У НАБУ назвали фейком інформацію встановлення «жучків» у кабінеті Холодницького

У ЗМІ також повідомляли, що детективів НАБУ було затримано

17:22, 19 вересня 2018

Директор Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) Артем Ситник не прийшов на засідання комітету Верховної Ради з питань запобігання та протидії корупції, оскільки дізнався про затримання своїх підлеглих за встановлення прослуховуючих пристроїв у кабінеті керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Назара Холодницького.

Про це повідомило видання «Інтерфакс-Україна», посилаючись на інформацію з власних джерел. Однак пізніше в НАБУ цю інформацію назвали фейком.

Зокрема видання повідомило, що «Ситник розвернув автомобіль, оскільки дізнався, що його детективів затримала поліція за встановлення нового «жучка» в кабінеті Холодницького».

В.о. голови комітету Юрій Савчук зачитав лист Артема Ситника, в якому він повідомив, що не може прийти на засідання «у зв'язку з необхідністю перебувати на робочому місці для виконання невідкладних заходів».

Пізніше в НАБУ повідомили, що представники бюро не встановлювали засоби прослуховування в кабінеті Назара Холодницького та їх ніхто за це не затримував.

Водночас ЗМІ поширюють інформацію, що між НАБУ і САП відбувся силовий конфлікт. За інформацією LB.ua, затриманих детективів НАБУ нібито приїхали визволяти спецпризначенці, які під час сутички побили службовий автомобіль глави САП Назара Холодницького. Видання також опублікувало відео з місця сутички.

Нагадаємо, в березні 2018 року стало відомо, що в кабінеті голови САП Назара Холодницького встановлено «прослушку». Пізніше генпрокурор України Юрій Луценко визнав, що справу стосовно Холодницького веде Генпрокуратура із застосуванням обладнання НАБУ.

«Відповідно до законодавства, Генпрокуратура спільно з НАБУ проводили слідчі дії, які стосувалися зокрема і керівника САП», – повідомив тоді Луценко.

Юрій Луценко разом із Артемом Ситником у березні також попросили кваліфікаційно-дисциплінарну комісію прокурорів (КДКП) розглянути питання про звільнення Холодницького з посади через «неодноразові грубі порушення Холодницького». У липні вона дійшла висновку, що Холодницький заслуговує догани, але не звільнення.