Диплом ???!!!

Ростислав Слав’юк, 14 листопада 2011228716

Скандали з фальшивим дипломами набирають обертів. Очевидним є той факт, що за наявності попиту виникає і пропозиція. Кількість фальшивих дипломів досягає критичної межі. При цьому насторожує той факт, що такі дипломи все частіше виявляють в середовищі посадовців. Як стверджують представники навчальних закладів найбільше підробок серед дипломів за технічними спеціальностями.

- На допиті:

- Де викупили такий якісний диплом про вищу освіту?

- Знайшов на дорозі.

- Диплом на дорозі на своє ім’я?

- Так.

- І як поясните такий збіг?

- Це не збіг. Просто я паспорт на прізвище купив пізніше.

Анекдот з преси

Можна собі уявити, які наслідки такого «дипломування», якщо посадовець відповідає за будівництво доріг, інженерні мережі чи залізничну інфраструктуру та ін. Прикладом, є невігластво кількох чиновників, які відповідали за ремонт доріг і не знали меж області. Ба, гірше того - вони не знали з якими областями і країнами межує Львівщина (правда, на моє здивування кілька доцентів відомих львівських національних університетів також вважали, що за Жовквою вже починається кордон іншої області України). При наявності фальшивих дипломів мабуть невігласи усіх областей залишили не відремонтованими  сотні кілометрів автошляхів. Про інженерну підготовку мова не йде, тому що вони не добрались і до географії.

До категорії фальшивих дипломів з певною мірою вірогідності можна віднести і ті, власники яких самостійно не навчались і дипломний проект не виконували. Тому й не дивно, що на передачі «Хто тут живе?» власники дипломів, які лише чотири роки тому завершили навчання не можуть навіть приблизно сформулювати теми своїх дипломних проектів.

Підробка дипломів має два основних негативних впливи на економіку країни. Фальшиводипломники чинять пряму шкоду своєю діяльністю чи бездіяльністю відповідній сфері економіки. Однак друга частина негативного впливу полягає в отриманні винагороди, яка у переважній більшості випадків є зарплатою з бюджету. Хотілося б запропонувати юристам підготувати відповідні пропозиції щодо внесення в чинне законодавство змін, які б передбачали відшкодування збитків при виконанні (читай – невиконанні) своїх обов’язків власниками фальшивих дипломів на відповідних посадах. Ці заробітні плати є коштами платників податків. Отримання винагороди є прямою крадіжкою, адже за пред’явленими фальшивими угодами, рахунками передбачена відповідальність. Жоден фальшиво дипломник фінансової відповідальності не поніс.

Особливою трагедією для суспільства є проникнення власників фальшивих дипломів в освіту. Руйнування цієї сфери відбувається невпинно. Проникнення ж людей з фальшивими дипломами в освіту прискорить крах і скочування її до рівня низько розвинутих країн.

Наявність фальшивого диплома притаманне хамам, самовпевненим людям, цинічним хабарникам. Тому разом з фальшивими дипломами вони приносять в установу відповідне безкультур’я, цинізм, які теж мають достатньо відчутні фінансові вимірники (для власників – зиск, для громадян збитки).

 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів

Дискусія 16

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
 • Tarasyk1987 25 грудня 2013, 18:14

  Плюєте один в одоного.Всім відомом що хабарництво присутнє всюди.Є вузи де все робиться за гроші є де майже усе, а є менш більш пристоїні(можна виміряти в процентах).ЛНУ ім. Ів.Франка є один з найменш хабарницьким.

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Nedzelska Julia 16 листопада 2011, 10:59

  Цілком погоджуюсь з думкою автора.
  Відсутність системи освіти як такої величезна біда для України. Починаючи з корумпованості у дитячих садочках, закінчуючи фальшивими дипломами та псевдопрофесорами у ВНЗ. Цього не розуміють чиновники, але це повинні розуміти МИ, прості українці.
  А вся суть ховається, як на мене, у ментальності. Де духовні цінності? Моральні принципи? Поняття святого? Лише жадібність до грошей. Нам потрібно змінитись, кожному окремо, а вже потім змінювати президентів, чиновників, соціальну політику і т.д. Бо якби ви не наводили лад та порядки у стайні, свині - вони є свині.

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • гість 16 листопада 2011, 09:26

  Дуже цікава тема.Вона в якійсь мірі болюча для мене ,бо коли я в 80-ті роки двічі поступала в Львівській університет і не прошла по конкурсу мені на апеляції сказали -най сільські вчаться,а "городські " ідуть на заводи.І я відпрацювала на заводі 15 років,а коли розпався Союз закінчила курси бухгалтерів і вже 17 років працюю за спеціальністю,яка мені подобалась завжди.Але життя розпорядилось так ,що я не мала ні часу,ні грошей ,щоб отримати вищу освіту.Але скільки дипломованих спеціалістів просиділо по хатах все життя ставлячи борщі під ніс чоловікам.Шкода,що вони займали чужі місця,а ті хто хотів вчитися не змогли цього зробити.І тепер,коли бачиш ,як приходять молоді з дипломами влаштовуватись на роботу і не знають ні комп"ютера,ні роботу,яку збираються робити,крім конспектів не прочитали жодної книги,не були ні в театрі,ні в музеї(я не хочу нікого образити,але таких багато).Доречі ,Біл Гейтс (для тих,хто знає-хто він)теж не закінчив інститут,йому декілька років тому вручили диплом ,за його досягнення.Висновок,скільки по наших чиновницьких кабінетах сидить"дипломованих" спеціалістів,і вирішують людьські долі.І Бога не бояться.Тому ми так живемо.

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Більше коментарів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук