Дипломатична служба ЄС висловила занепокоєння загостренням ситуації на сході України

СвітРоман Ганкевич, 21 грудня 20171550
Дипломатична служба ЄС висловила занепокоєння загостренням ситуації на сході України
фото Depositphotos
У заяві міститься заклик дотримуватися режиму припинення вогню

Офіційний представник Європейської зовнішньополітичної служби заявив про різке погіршення гуманітарної ситуації і стану безпеки на сході України, де спостерігається найбільша з лютого 2017 року кількість порушень режиму припинення вогню, випадків загибелі людей і знищення майна. Про це наголошується в документі, поширеному в середу ввечері, 20 грудня, у Брюсселі.

«Розташування збройних сил у безпосередній близькості від житлових районів і ведення вогню з місць критичної інфраструктури або по ній демонструє повну неповагу до життя людей. Життєво важливі підвищена стриманість і подальші зусилля щодо захисту водопостачання та енергетичної інфраструктури», - йдеться у повідомленні.

У заяві міститься заклик дотримуватися режиму припинення вогню і вивести важке озброєння до контрольованих місць зберігання. «Ми також ще раз наголошуємо, що необхідний повний, безпечний і безперешкодний доступ для Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ і її технічного обладнання до всієї території, передбаченої її мандатом», - наголосив представник ЄС.

За його словами, вкрай важливо, щоб Мінські угоди були реалізовані усіма сторонами. «Ми очікуємо, зокрема, що Росія повною мірою і негайно використає свій вплив на сепаратистів. Угода, досягнута на сьогоднішній Тристоронній контактній групі про відновлення зобов'язань з припинення вогню на святковий період, є необхідним кроком, до того ж, що негайна стриманість залишається імперативною», - йдеться в комюніке.

У ньому висловлюється думка, що виведення російського контингенту зі СЦКК також має серйозні негативні наслідки для підтримки припинення вогню і стабілізації лінії зіткнення. У Брюсселі очікують, що обидві сторони вживатимуть всіх необхідних заходів, щоб СЦКК міг відновити свою роль у вирішенні проблем безпеки на місцях. «Європейський союз продовжує підтримувати дипломатичні зусилля із повного виконання Мінських угод як основи стійкого політичного врегулювання конфлікту на сході України, поважає незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України», - заявив представник ЄС.

Нагадаємо, у середу, 20 грудня, на засіданні Тристоронньої контактної групи у Мінську було прийнято рішення про безстрокове припинення вогню з опівночі 23 грудня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук