Для участі у місцевих виборах на Закарпатті об'єдналися дві угорські партії

Для участі у місцевих виборах на Закарпатті об'єдналися дві угорські партії
фото mukachevo.net

У Закарпатті в суботу, 5 вересня, відбулося підписання угоди між Товариством угорської культури Закарпаття (KMKSZ) та Демократичним союзом угорців України (UMDSZ), яка передбачає «конструктивну співпрацю в інтересах угорської спільноти Закарпаття».

Аби примирити представників двох угорських партій Закарпаття, які довгий час відверто ворогували, у процес був задіяний особисто віце-прем'єр Угорщини Жолт Шем'єн, який відповідає за національну політику. Він і повідомив цю новину, передає Мукачево.net.

Політик вважає, що це стало можливим лише завдяки підтримці і сприянню уряду Угорщини.

Паралельні збори угорських партійних організацій відбулися у Берегові. На них делегати затвердили підписану їхніми керівниками Ласлом Брензовичем та Ласлом Зубаничем спільну Угоду про співпрацю на виборах до місцевих рад 25 жовтня 2015 року.

Згідно з документом, партії створять спільний паритетний список – 50% матиме KMKSZ, 50% – UMDSZ. Основна мета угоди – подолати 5-відсотковий бар'єр, що встановлений для партій на виборах в Україні. А інша мета – сформувати більшість в районах, де компактно проживають угорці. А це Виноградівський та Берегівський.

Утім, як стало відомо, список кандидатів до Закарпатської обласної ради очолюватиме людина із кола KMKSZ.

Також дві угорські організації вирішили створити Координаційний комітет для того, аби узгоджувати спільні дії на виборах.

KMKSZ (Товариство угорської культури Закарпаття) та UMDSZ (Демократична спілка угорців України) – це дві угорські громадські організації, які у виборчий період набувають статусу політичної партії та беруть участь у виборах. Василь Брензович, який очолює KMKSZ, наразіє народним депутатом від «Блоку Петра Порошенка». Іштван Гайдош, який тривалий час очолював UMDSZ, був мером Берегова кілька каденцій, а також народним депутатом за списками Партії регіонів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук