Для Ющенка ЗУНР - "приклад перемоги нашого духу, народної сили і військової певності"

1 листопада 20083820

Президент України Віктор Ющенко сьогодні, 1 листопада, у Львові взяв участь в урочистій академії з нагоди 90-ї річниці утворення Західноукраїнської Народної Республіки. Вітаючи присутніх із цією визначною датою, Президент назвав проголошення ЗУНР яскравим виявом невмирущості національної ідеї України. Про це повідомляє прес-служба Глави держави.

"Це - соборний для всієї України приклад перемоги нашого духу, народної сили і військової певності. Разом з появою Української Народної Республіки ця подія має загальноєвропейське значення і стоїть поруч з відновленням всіх центрально- і східноєвропейських національних держав", - сказав він, з особливою шаною згадавши всіх, хто в різні часи боровся за українську державність.

На переконання Глави держави, утворення Західноукраїнської Народної Республіки дало поштовх до справді національного об'єднання українських земель, яке завершилося Актом Злуки 22 січня 1919 року.

Президент також високо оцінив ініціативу створення у Львові Музею визвольної боротьби України. "Даю пряме доручення міській владі якнайшвидше втілити цю чудову ідею", - сказав він.

Говорячи про сьогодення України В.Ющенко відзначив наші здобутки на шляху до утвердження демократії та свободи, важливі результати у зовнішній політиці, зокрема у євроінтеграційних прагненнях нашої держави. "Ми вперше системно підійшли до справи національного відродження, ми говоримо про відновлення нашої історичної пам'яті", - окремо зазначив він.

Глава держави особливо підкреслив важливість шанування своєї історії. "В соборній державі, незалежній Україні ми повинні згадати кожного, хто в різні часи наближав нашу незалежність... На цій історії постає українська держава", - сказав В.Ющенко.

Говорячи про позитивну динаміку відносин з Євросоюзом, Президент наголосив, що угода про асоціацію, яку Україна та ЄС підпишуть через 8 - 10 місяців "буде однією з найсильніших" угод про асоціацію, які коли-небудь підписував Євросоюз. Він також нагадав, що Україна провела четвертий раунд переговорів з ЄС щодо створення зони вільної торгівлі. "Наша мета у другому півріччі 2009 року відкрити європейський ринок", - сказав Президент.

Президент особливо наголосив, що для подальшого прогресу Україні необхідне консолідоване навколо національних пріоритетів суспільство. Він закликав присутніх та все українське суспільство "до активної і небайдужої дії, до консолідації навколо наших святих цінностей - держави, свободи і демократії".

"Українці утвердили себе як велика, сильна європейська нація... Ми нікому не дозволимо говорити з нами з позиції чи шантажу, чи сили. Але задля цього ми зобов'язані винести уроки, у тому числі з нинішніх політичних колізій, і, найголовніше, не допустити до серця зневіри", - сказав Президент, наголосивши - політична та фінансова кризи в нашій державі будуть успішно подолані.

"Якщо будемо єдині, якщо не зійдемо на політичні манівці, ми зуміємо реалізувати цінності, які є суттю нашого національного життя. Цінності українського духу. Цінності європейської цивілізації, цінності справедливого і впевненого буття. Цінності, які були проголошені у Львові 90 років тому - незалежність, державність, соборність і духовність".

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук