Для жителів Донбасу створили низку податкових винятків

Мешканці Донецької та Луганської областей можуть відтермінувати подання декларацій та сплату податків.

Про це у четвер, 10 липня, сказав голова новоутвореної Державної фіскальної служби (ДФС) Ігор Білоус на брифінгу в Кабінеті Міністрів України, інформує прес-служба відомства.

«Ми розуміємо ситуацію, в якій опинилися підприємці Донецької та Луганської областей. Податковий кодекс не дозволяє нам звільнити їх від податків узагалі. Але ми ідемо назустріч нашим громадянам на територіях, де діють чи діяли терористи. Вони можуть відкласти строк подання декларацій і сплати податків, а у випадку потреби і списати податковий борг як безнадійний», — сказав Білоус.

За словами очільника відомства, таке право регламентовано Податковим кодексом України у випадку виникнення обставин непереборної сили, до яких, зокрема, належать загроза війни та терористичні акти.

«Щоб скористатися цим механізмом, платники повинні звернутися до органів доходів і зборів за місцезнаходженням з письмовою заявою про продовження граничних строків. Заяву потрібно подати протягом тридцяти календарних днів, наступних за днем закінчення дії таких обставин, у довільній формі зі стислим та чітким обґрунтуванням підстав з документальним підтвердженням», — йдеться у повідомленні ДФС.

У повідомленні також наголошується, що впродовж усього часу застосування продовжених граничних строків штрафні санкції за неподання декларацій не застосовуватимуться. Якщо ж податковий орган вже нарахував суму штрафу до подання заяви платником, то такий податковий борг визнається безнадійним та списується відповідно до визначеного Податковим кодексом порядку.

Як повідомляв ZAXID.NET, 8 липня набула чинності постанова про ліквідацію Міністерства доходів і зборів та створення Державної фіскальної служби.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук