Для зміни армійських стандартів в Україні потрібно 3-5 років, - експерти НАТО

СуспільствоОльга Зеліско, 16 грудня 20142550

У вівторок, 16 грудня, група експертів НАТО на базі Львівської академії сухопутних військ імені П. Сагайдачного вивчала підготовку сержантського складу в Україні.

«Ми тут за спеціальним запрошенням міністра оборони України. Цього разу ми підготували деякі рекомендації. Те, що ми тут побачили у навчанні, я не можу сказати, що воно гірше, ніж у нас. Тут дуже добра навчальна інфраструктура. Ми не будемо вирішувати за українців, наша мета – лише дати поради. Щодо системи підготовки українських сержантів, зараз ми тільки починаємо. І також хочемо почерпнути ваш досвід», – зазначив радник НАТО в Україні з питань військової освіти Богуслав Пацек.

«Ми дуже поважаємо свободу України і впевнені, що Україна в майбутньому має бути вільною країною без війни, без труднощів, які ви переживаєте. У нас є багато людей, величезна кількість сержантів, офіцерів, це волонтери і військовослужбовці, які хочуть брати участь у цій програмі, допомогти Україні», – додав він.

Для зміни армійських стандартів потрібно 3-5 років. Експерти Північноатлантичного альянсу раді, що до реформ готові саме українці.

Спеціальна освітня програма НАТО з підготовки офіцерів уже діє в Україні два роки. За цей час українські військовики вивчили секрети військової справи у країнах Європи. Зараз на часі трансформувати підготовку сержантів.

Головний клопіт удосконалення сержантського складу, визнає начальник Академії сухопутних військ Павло Ткачук, полягає в тому, що система освіти ще досі радянська. «У нас є ще залишки радянської системи освіти. Натівська система підготовки сержантів полягає в тому, що в них такі кадри працюють лише за контрактом», – пояснив Павло Ткачук.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук