До Чорного моря увійшли 11 кораблів НАТО

До Чорного моря увійшли 11 кораблів НАТО
фото Yörük Işık
Підводний човен типу Atılay групи SNMCMG2

У четвер, 3 липня, протокою Босфор до Чорного моря увійшли 11 кораблів 2-ї постійної середземноморської протимінної групи НАТО (Standing NATO Mine Countermeasure Group SNMCMG2).

Про це повідомив кореспондент BSNews в Туреччині, відомий морський фотограф і блогер, редактор сайту turkishnavy.net Чем Деврім Яйляли.

У її складі – італійський фрегат F-583 ITS Aviere (флагман), італійський тральщик 5561 ITS Rimini і турецький тральщик M-270 TCG Akçay.

Разом з ними до акваторії Чорного моря увійшли турецький підводний човен типу Atılay і грецький сторожовий корабель P-266 HS Machitis.

Протимінна група направляється до болгарської військово-морської бази в порту Бургас.

Раніше, наприкінці червня, до Чорного моря також увійшов підводний човен типу 209/1400 Preveze/Gür ВМС Туреччини і 4 танкодесантних корабля - TCG C-151, TCG C-155, TCG C-156, TCG C-157.

Крім того, 24 червня 2014 року в Чорне море, курсом на Констанцу, увійшов навчальний корабель ВМС Польщі ORP Wodnik.

Нагадаємо, що з 15 червня 2014 в Чорному морі знаходиться розвідувальний корабель ВМС Італії A-5340 Elettra, а з 16 червня 2014 року - розвідувальний корабель A-759 Dupuy de Lôme ВМС Франції.

На думку військово-морських експертів, така концентрація в акваторії Чорного моря великої кількості бойових кораблів країн НАТО не є випадковою і її можна вважати демонстрацією військової підтримки України з боку НАТО у зв'язку з анексією Кримського півострова.

Формальним приводом для присутності кораблів НАТО стали міжнародні військово-морські навчання «Бриз - 2014», які відбудуться у західній частині Чорного моря з 4 по 13 липня.

У навчаннях візьмуть участь бойові кораблі Болгарії, Греції, Румунії, Туреччини та США, а також літак патрульної авіації США.

Основне завдання навчань поліпшення оперативної сумісності та взаємодії ВМС при проведенні відповідних операцій в умовах виникнення кризових ситуацій.

Під час навчання буде проведена сертифікація штабу ВМС Болгарії на предмет відповідності її рівня планування самостійних дій критеріям НАТО. Штаб командування навчань знаходиться на болгарській військово-морській базі в Бургасі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук