До Дня матері 5 львівських художниць відкрили виставку у домі своєї патронеси Олени Кульчицької

КультураМарічка Крижанівська, 7 травня 2018, 18:41 452 0

У меморіальному музеї Олени Кульчицької у Львові презентують свої твори Анна Атоян, Олена Каменецька-Остапчук, Ольга Падовська, Наталія Пухінда та Ірина Фартух. Виставка триватиме упродовж місяця.

П'ятеро львівських художниць із Днем матері прийшли привітати, як вони кажуть, свою творчу маму Олену Кульчицьку у помешкання, де вона жила. Художниця не мала власних дітей і себе цілком присвятила мистецтву. А ці сучасні мисткині відчувають творчу спадкоємність від Олени Кульчицької.

«Я навіть не уявляла, що в нашій свідомості настільки оце наше мистецтво традиційне, довоєнне. Воно настільки в нас глибоко засіло, і так вплинула саме Олена Кульчицька», ‒ вважає художниця Олена Каменецька-Остапчук.

Олена Кульчицька досліджувала український народний одяг, створила цілі альбоми акварельних замальовок строїв різних етнорегіонів. У пам'ять про це Ірина Фартух виставила живописні портрети українок.

«Я на тому виросла і дуже люблю оцю вишивку, українську, строї, це мене завжди захоплювало з дитинства. А тут я показую строї з Київської області, Тернопільської, зокрема регіон Борщівщина. Взагалі я стараюся, щоб вишивка відповідала певному регіону, щоб не було каламбуру», ‒ пояснює художниця Ірина Фартух.

Наталія Пухінда віддає шану Кульчицькій натюрмортами з етнографічними артефактами.

«Вона займалася дослідництвом, я зробила підбірку таку, де я також досліджую Гуцульщину, Волинь, роблю натюрморти з вишивками і з тими предметами, які вже відійшли, стали музейними експонатами», ‒ розповідає художниця Наталія Пухінда.

Батіку Анни Атоян на виставці товаришує такий різний живопис: це і львівські закапелки Олени Каменецької-Остапчук, і пейзажі Ольги Падовської, і натюрморти Наталії Пухінди і українки та птахи Ірини Фартух. Вони дуже різні, але однаково професійні і визнані.

«Я думаю, що ця виставка цікава саме тим, що ми дуже різні, кожна з нас має свій неповторний стиль і свою галузь у мистецтві і тому ми одна одній не заважаємо і тут нема ніяких паралелей, ми різні тим ми гарні», ‒ пояснює художниця Ольга Падовська.

Виставка триватиме до 7 червня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук