Відомий художник і скульптор з Донбасу Петро Антип привіз до Львова проект «Богиня степу»

Митець досліджує у творчості історію скіфів і сарматів

Головні новини Львова 02.05Марічка Крижанівська, 2 травня 2018, 18:02 751 0

У Львові Петро Антип відкриє персональну виставку у Національному музеї ім. А. Шептицького у четвер, 3 травня. Автор презентує проект «Богиня степу».

Париж, Бордо, Магдебург, Київ ‒ це лише невеликий перелік міст, де з великим успіхом виставлявся Петро Антип. Уродженець Донбасу після початку війни виїхав у Київ. На непідконтрольній Україні території залишив майстерню і багато скульптур, про їхню долю нічого не знає. І хоча митець виїхав, степ залишився у душі.

«Попри те, в якій би стилістиці він не творив, у нього завжди залишається оце органічне поєднання із Донбасом, із донбаським степом, що ми бачимо, притаманно у його роботах. Навіть його половецька баба, яка напевно є символом його творчості», ‒ розповідає заступниця директора Нацмузею Оксана Біла.

Петро Антип досліджує у своїй авангардній творчості степову історію України: скіфів, сарматів. Але особливе місце у нашій історії відводить жінці.

«Амазонка ‒ богиня-воїн, так воно і є. Знаєте, Геродот писав про сарматів, скіфів, там якраз пов'язано з амазонками. І я теж беру такі міфи і роблю в камені чи в фарбах з сучасними матеріалами і по-своєму трактую історію», ‒ пояснює Петро Антип.

У скульптурі автор уже знайшов власний почерк ‒ це геометричні форми.

«Я роблю геометричні фігури і думаю, що закомпонувати три об'єми в просторі так тяжко, як зробити Джоконду», ‒ додає автор.

На виставці у Національному музеї у Львові презентує не лише скульптуру, а й живопис.

«У живописі степ я розглядаю через постать людини. Найголовніше, я вважаю, що має бути позитив, широта, чистота в живописі і скульптурі», ‒ каже художник.

«Богиня степу» ‒ це продовження київського проекту, але доповненого. Вперше, окрім живопису і скульптури, показує свої рисунки, де привідкриває творчу кухню.

«Я приходжу в майстерню, спочатку стараюся трошки помалювати, хвилин 20-30, а потім вже займаюся скульптурою чи живописом. А тут перший раз я вирішив у вашому музеї такий експеримент зробити ‒ виставити рисунок», ‒ зізнається Петро Антип.

І наостанок ще один штрих до портрету Петра Антипа ‒ він має прогресивні проукраїнські погляди і вірить, що незабаром Україна поверне всі свої землі.

«Стовідсотково все буде окей. Україна буде дуже великою і могутньою державою», ‒ переконаний скульптор.

Відкриття виставки Петра Антипа у Львові ‒ у четвер, 3 травня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук