До Львова вперше привезли полотна засновника українського футуризму

У Нацмузеї – виставка Давида Бурлюка, батька українського авангарду, вчителя Маяковського

Головні новини Львова 19.04Марічка Крижанівська, 19 квітня 2018, 19:21 1044 0

У Національний музей у Львові ім. А. Шептицького вперше рівненська галерея «Євро-Арт» привезла оригінали живописних творів Давида Бурлюка, батька українського авангарду.

На початку ХХ ст. художник і поет Давид Бурлюк виглядав і поводився неймовірно епатажно. Його називають засновником українського футуризму, вчителем Маяковського, українським ідеологом російського авангарду і в живописі, і в літературі. Хоча у 20-ті роки він емігрував до Нью-Йорка і більшість його життя минуло в США, Давид Бурлюк завжди називав себе нащадком козаків.

Колекцію творів Давида Бурлюка зібрав Леонід Волошун із Рівного.

«Для мене це взагалі одіозна особистість, людина настільки таємнича, настільки талановита і невгамовна, що про нього можна читати взагалі як пригодницько-фантастичний роман, чесно», – зізнався Леонід Волошун.

Колекціонер і галерея «Євро-Арт» із Рівного вперше привезли до Львова свою збірку і твори ще двох інших колекціонерів.

На виставці у Нацмузеї переважно роботи, які Давид Бурлюк намалював уже в Америці.

«На цій виставці ми бачимо з одного боку дуже багато робіт, де представлений художній образ його дружини Марії, Марусі, як він називав її, тому що вона була йому опорою. Друга лінія – це квіти, але натюрморти надзвичайно з українським настроєм. Завжди біля квітів є чи козацька люлька, чи десь на дальньому плані вітрячок», – розповіла кандидатка історичних наук, кураторка виставки Лариса Костюк.

Звичайно ж, росіяни зараховують його до своїх футуристів, але сам Бурлюк називав себе українцем.

«В останній рік перед смертю він написав записки, в яких зазначив, що Україна має в його особі найвірнішого сина. Дуже багато Росія забрала з авангарду у свою історію і ми маємо сьогодні це відстояти», – зазначила Лариса Костюк.

А у 2007 році Давид Бурлюк, уже півстоліття після смерті, встановив рекорд серед українських художників усіх часів. На лондонському аукціоні Sotheby's його картину продали за 650 тис. доларів США.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук