До кінця року у Львові висадять близько 500 дерев

Загалом протягом 2017 року місто озеленили 6 тис. насаджень

СуспільствоОрися Шиян, 29 листопада 20175152
До кінця року у Львові висадять близько 500 дерев
фото ЛМР
Дерева висаджують вздовж доріг, а також у парках та скверах

У Львові триває висадка зелених насаджень. Станом на сьогодні в місті за 2017 рік висадили близько 5,5 тис. дерев. До кінця року висадять ще 500 дерев. Про це повідомив директор департаменту містобудування Сергій Коровайник.

За його словами, у 2017 році місто запланувало висадити близько 5 тис. дерев. Для того на початку року створили штаб з озеленення, до якого входила громадськість, підприємства, районні адміністрації. З бюджету виділили більше 4 млн гривень. Протягом весни у місті висадили 2,5 тис. дерев, з них тисячу ‒ за кошти інвесторів.

«Ми обліковуємо тільки ті дерева, які станом на сьогодні пережили висадку і функціонують. Ми маємо досить неприємний факт, адже на початку року було висаджено близько 2 тис. дерев за кошти спонсорів, але лише орієнтовно тисяча цих дерев пережили літній період. Так сталось у зв’язку з тим, що було закуплено неякісний матеріал і, на жаль, ці дерева до осені не вдалося зберегти», ‒ цитує Сергія Коровайника прес-служба ЛМР.

Зокрема висаджують бук, дуб, граб, клен, липу, ясен, модрину, ялицю, акацію та фруктові дерева. Також екзотичні породи ‒ багряник японський, каштан Бріотті, слива Піссарда, сосна чорна, Тсуга канадська та інші.

Також цьогоріч зрізали близько 2 тис. дерев, переважно пошкоджені, аварійні або зруйновані буревіями. Забудовники цього року зрізали близько 300 дерев, що обліковано актами.

Зараз у Львові є близько 5,5 тисяч якісно висаджених дерев, близько 500 дерев ще будуть висаджені. Озеленення триватиме ще найближчий тиждень-два, залежно від погодних умов. Погодні умови, які сьогодні є на Львівщині висадці дерев сприяють, кажуть у ЛКП «Зелений Львів».

«Ті дерева висаджують в комах, обкручені сіткою і тканиною. Це зберігає транспортування і висадку. Таким способом можна висаджувати в мороз. Земля ще не є сильно замерзла», ‒ пояснив ZAXID.NET працівник ЛКП «Зелений Львів» Володимир Чишинський.

Зазначимо, що на осінню висадку дерев було заплановано озеленити парки «700-річчя Львова», «Погулянка», «Високий замок», вулиці Наукову, Липинського, Стрийську, Озерну.

У парках і у Галицькому районі висадку вже закінчили. Узбіччя доріг озеленюють районні адміністрації.

«У програмі розвитку міста Львова до 2020 року зазначено, що кожного року місто повинне висаджувати близько 500 зелених насаджень. Йдеться про дерева і багаторічні кущі. Таким шляхом ми рухалися у 2015-2016 роках, де якраз напрацьовувались ці програми озеленення. У 2016 році кількість зелених насаджень збільшилася, адже з 500 ми перейшли на 3 тис. насаджень в рік ‒ 2 тис. дерев і 1 тис. кущів. Близько 6 тис. дерев і більше будуть однозначно висаджені до кінця 2017 року», ‒ запевнив Сергій Коровайник.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук