До конкурсу на 3G не допустять компанії, де понад 50% російського капіталу

ЕкономікаО.Г., 9 вересня 20147242

Національна комісія з питань регулювання зв'язку та інформатизації на сьогоднішньому засіданні розглянула і схвалила проект постанови Кабміну про проведення конкурсів на нові радіочастотні ліцензії в діапазоні 2ГГц (UMTS, 3G).

Про це «Капіталу» повідомив член НКРЗІ Віктор Мазур.

Кабмін вирішив виставити на конкурс 3 ліцензії і зобов'язати переможців оплатити конверсію, загальна вартість якої становить 1,6 млрд грн. Згідно з проектом постанови, стартова вартість ліцензії складе 2,443 млрд грн.

У розрахунках уряд керувався співвідношенням середньої вартості 1 МГц у розрахунку на одного жителя в нашому регіоні (враховувався досвід Латвії, Туреччини, Словаччини, Румунії, Чехії, Польщі, Греції).

Згідно з документом, до конкурсу не будуть допущені компанії, в статутному капіталі яких більше 50% належить структурам, зареєстрованим в Росії. Під такі санкції наразі може потрапити тільки «МТС Україна», де 100% російського капіталу.

«Київстар» входить до міжнародного холдингу Vimpelcom, найбільшу частку в якому (47,85%) контролює «Альфа Груп» (Росія). Life :) належить СКМ (Україна, 44%) і Turkcell (Туреччина, 56%). Але в турецькому холдингу «Альфа Груп» міноритарій (13,2%). Варто також додати, що серед претендентів на ліцензії є найбільший CDMA оператор «Інтертелеком», з акціонерів якого вийшов громадянин Росії Ілля Казмали. Тепер 51% компанії контролюють приватні особи - українці, а 49% - кіпрський офшор Odinaco Ltd. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук