До Львова на театральний фестиваль «Золотий Лев» поляки привезли гігантських звірів

Театр «Клініка ляльок» показав виставу «Цирк без насильства»

КультураОксана Сенишин, 3 жовтня 2017, 16:38 1273 0

Міжнародний театральний фестиваль «Золотий Лев» традиційно вийшов на вулицю. Біля Оперного театру публіку своїм «Фанкі-шоу» розважав столичний театр «Буффет». Це була вистава про людей з нестандартним поглядом на життя.

«З ексцентричним поглядом. Це люди, які знаходять щось прекрасне в тому, чого насправді немає. Або щось погане в тому, що має бути прекрасним. Трішки такі неадекватні люди. Так дуже весело жити», – розповів про виставу актор театру «Буффет» Віталій Ільницький.

Цьому театру п’ять років. Це студенти Київського університету культури і Академії естрадного та циркового мистецтв.

«Ми любимо веселити людей і посміятись над собою. Бо ми дуже веселі люди і бачимо світ веселим, щасливим і позитивним», – додала художній керівник театру «Буффет» Світлана Деркач.

Далі на імпровізованій сцені – циркова група «Планшет». Привезли кілька номерів із майбутньої вистави. Цей пластичний театр виник нещодавно – своїм днем народження вважають участь до дня гумору в Одесі.

«Хотіла зробити такий суто жіночий колектив, пікантно-еротичний. Мені здається, що це дуже красиво, а глядач вже скаже, як йому», – пояснила художній керівник театру «Планшет» Любов Черепахіна.

А завершив театральний понеділок, 2 жовтня, польський театр «Клініка ляльок». Він привіз сімейну виставу про «Цирк без насильства», де – як і намагаються запровадити в циркових виставах – ляльки заміняють звірів. Два роки тому театр, який вже існує три десятиліття, виборов із цією постановкою гран-прі на шотландському фестивалі в Единбурзі.

«Ще пра-пра-пра-пра-прабабця, прадідусь нам майстрували якусь ляльку. До прикладу, то була смерть чи ангел. Або ж якийсь посередник людини та неба. І в тому є зміст – актор через ляльку виражає емоції, відчуття. Тож «Клініка ляльок» – це клініка наших емоцій, нашої душі», – пояснив засновник і художній керівник польського театру «Клініка ляльок» Віктор Вікторчик.

На «Золотий лев» приїхало більше десятка колективів із Румунії, Угорщини, Польщі, Чехії та Потругалії. А останній фестивальний день – у вівторок, 3 жовтня.

«Хочу сказати, що я дуже задоволений фестивалем. Бо було дуже багато людей з Івано-Франківська, Києва, Хмельницького, Харкова. І вони чекали, коли запізнювалися вистави через технічні причини. І дуже гарні відгуки залишили», – додав директор фестивалю «Золотий Лев» Ярослав Федоришин.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук