«Контрасти»: найцікавіше
Культура

«Контрасти»: найцікавіше

У Львові стартує ХХІІІ Міжнародний фестиваль сучасної музики

Стефанія Олійник, 2 жовтня 2017 589 0

З 6 по 15 жовтня у Львові триватиме ХІІІ Міжнародний фестиваль сучасної музики «Контрасти», який є одним з найбільших фестивалів сучасної академічної музики в Україні. Щорічно він є платформою для спілкування зі сучасними композиторами, проведення майстер-класів та лекцій, численних концертів у різних форматах та презентації світових прем’єр композицій авторів з усього світу. Які концерти відвідати чи з чого почати знайомство зі сучасною музикою - пропонуємо кілька найцікавіших подій фестивалю.

Вчора і сьогодні

Симфонічні твори сучасних композиторів з України, Польщі та Швеції, що отримали визнання на Батьківщині. Спільною ідеєю об’єднання цих композицій в одному концерті - їх зв’язок із музичними традиціями попередніх епох та національної музики.

Коли: 10 жовтня о 19.00

Де: Львівська обласна філармонія

Реквієм для Воїна

Композитори-сучасники воєнних подій не можуть оминути тему війни, болю і втрати у власній творчості. Найважчі переживання таїть жіноче серце: впродовж концерту відбудуться дві світові прем’єри українських композиторок Марії Олійник та Алли Сіренко, присвячені пам’яті оперного співака та загиблого воїна АТО - Василя Сліпака.

Коли: 14 жовтня о 18.00

Де: Львівська обласна філармонія

Ніч Контрастів

Щороку на фестивалі є особлива ніч, коли сучасна музика у філармонії звучить без перестанку аж до сходу сонця. Це улюблений формат спілкування для тих, хто створює музику та тих, хто її наважується виконувати. У рамках «Ночі Контрастів» прозвучить кілька різних програм. Серед них, найцікавіші - виконання ранніх творів Валентина Сильвестрова, відомого українського композитора, який днями відзначив своє 80-ліття; сольний речиталь композитора і віолончеліста Золтана Алмаші з творами сучасних композиторів Східної Європи; а також презентація міні-моно-опер, тривалістю не більше ніж кілька хвилин, молодих композиторів покоління кінця 80-их - початку 90-тих років.

Коли: 7-8 жовтня, о 21.00-6.00

Де: фойє та концертний зал ім. С.Людкевича Львівської обласної філармонії

Мегаполіс

Аудіо-візуальний перформанс твору українського композитора Івана Небесного об’єднає класичне звучання, експеременти зі звуком та візуальне бачення в одній композиції. Трактування теми урбанізації, сучасного міста засобами сучасного мистецтва буде цікавим слухачеві, що прагне незвичайних вражень.

Коли: 6 жовтня о 21.00

Де: Порохова вежа (вул. Підвальна, 4)

Галицький контекст

Для більш консервативного слухача, який не прагне авангардних музичних експерементів, а звик насолоджуватися музикою - концерт “Галицький контекст”. У програмі твори для фортепіано та вокальні композиції відомих українських та польських композиторів Галичини ХХ-ХХІ століття - Миколи Колеси, Василя Барвінського, Мирослава Скорика, Богдани Фроляк, Адама Солтиса та Анджея Нікодимовича. Поруч з творами композиторів-галичан прозвучать композиції, що творилися в той самий час, авторів, які визнані “класиками” музики ХХ століття - Белли Бартока, Ріхарда Штрауса, Ігоря Стравінського та ін.

Коли: 12 жовтня о 19.00

Де: Храм св. Лазаря (вул. М. Коперника, 27)

Станкович: вибране

Нещодавно класик сучасної української музики Євген Станкович відзначив 75-ліття. Цю дату та творчість композитора вирішили вшанувати на закритті фестивалю “Контрасти”, виконавши знакові композиції автора. Серед них твори, присвячені трагічним сторінкам модерної історії України - “Панахида за померлими з голоду” та “Фреска Майдану”.

Коли: 15 жовтня о 18.00

Де: Львівська обласна філармонія

Графічні партитури польських композиторів

На перший недосвічений погляд - це абстрактні малюнки на нотному папері. Однак - це явище графічної музики, де будь-яка мальовона лінія, знак чи штрих має бути трактованим та виконуватися музикантом згідно його досвіду і часто - імпульсивного бажання в момент гри. Як тлумачити та виконувати подібну музику розповідатимуть і демонструватимуть учасники ансамблю Kwartludium (Польща). Їх лекції-концерти відбудуться не лише у Львові, а й Тепнополі та Києві.

Київ, 12 жовтня о 19.30, Майстер Клас. Дім освіти та культури

Львів, 13 жовтня о 19.00, Львівська обласна філармонія

Тернопіль, 14 жовтня о 19.00, Тернопільський обласний драматичний театр ім. Т.Г. Шевченка (Камерна сцена)

Зустріч з музичним критиком Яном Топольським

Цього річ на «Контрастах» не так багато творчих зустрічей та майстер-класів. Однак, унікальна подія цього фестивалю - нагода поспілкуватися зі польським музикознавцем, критиком музики та кіно Яном Топольським. Ян Топольський у 2004-2011 рр. був редактором часопису “Glissando” - польського журналу присвяченого сучасній музиці. Нині співпрацює з польськими театральними інституціями, консультує у постановках сучасних творів. Автор монографії про французького композитора ХХ століття Жерара Ґрізе. Бесіда з Яном Топольським - найкраща можливість дізнатися про стан сучасної академічної музики у світовому контексті.

Коли: 7 жовтня о 17.00

Де: Центр міської історії Центрально-Східної Європи

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук