До Львова прибули верифікатори з Бельгії
На виконання міжнародних договорів в Україні активно здійснюються інспекційні заходи представниками іноземних держав. Водночас, відповідно до наданих нашій державі активних квот, українські інспектори проводять відповідні заходи за кордоном. Так, сьогодні, 8 жовтня, до Львова прибула бельгійська делегація на чолі з керівником верифікаційної структури підполковником Еріком Херссенсом, - повідомили ZAXID.NET в прес-службі Міністерства оборони України.
Іноземна делегація проведе контрольні заходи згідно з Договором про звичайні збройні сили в Європі та Віденським документом 1999 року. Натомість, за ініціативою Бельгійської сторони, фахівці Збройних Сил України під керівництвом полковника Олега Погібка розпочали навчальні інспекції на об’єктах контролю Бельгії. Верифікаційні заходи в Україні та за участю наших фахівців за кордоном триватимуть до 18 жовтня.
Минулого тижня представники управління верифікації Генерального штабу Збройних Сил України взяли участь у низці переговорів та консультацій. Зокрема, у рамках Консультативної комісії з Відкритого неба начальник відділу реалізації Договору з відкритого неба полковник Юрій Андрієнко 3-6 жовтня взяв участь у погодженні плану реалізації в Україні Договору з відкритого неба на 2008 рік. У Брюсселі 4-5 жовтня у форматі Верифікаційного координаційного комітету НАТО проводився 16-й щорічний семінар керівного складу верифікаційних структур Європи, США та Канади. Участь у цьому заході брав начальник Управління верифікації ГШ ЗС України генерал-майор Ігор Федотов. Він відмітив значний інтерес з боку держав Північно-Атлантичного Альянсу до проведення спільних заходів з верифікаційними структурами України.
Договір з Відкритого неба передбачає застосування режиму “Відкритого неба” з метою розвитку відкритості та транспарентності, сприяння виконанню діючих, або наступних угод у галузі контролю над озброєннями, а також розширенню можливостей щодо запобігання криз та кризових ситуації. Крім того, у майбутньому передбачено розповсюдження режиму “Відкрите небо” на моніторинг та захист навколишнього середовища.
Договір було підписано у 1992 році в Хельсінкі (Фінляндія) 25 країнами, в тому числі і Україною. Він став першим міжнародним документом, який підписала Україна, маючи статус незалежної держави. Згодом до нього приєдналося ще 2 країни. Згідно з міжнародними правовими нормами, Договір набув чинності після його ратифікації парламентами всіх країн-членів. Останнім його ратифікувала Російська Федерація 20 травня 2001 року (Україна - 2 березня 2000 року).
1 січня 2002 року, через 10 років з моменту підписання, Договір вступив в дію. За цей час було підготовлено відповідний персонал, літаки, екіпажі та спеціальне обладнання.
Віденський документ 1999 р. (ВД-99) щодо переговорів про заходи зміцнення довіри і безпеки був прийнятий на Стамбульському самміті ОБСЄ 19 листопада 1999 р. та ратифікований Верховною Радою України 21 вересня 2000 році. Україна бере активну участь як у виконанні цього документа, так і у переговорному процесі стосовно його вдосконалення, що є важливим компонентом національної безпеки.